מאירה עזריאל הופכת את יבנה וסביבתה לרגועה ושקטה יותר. זו עובדה. לאחר שנה סבוכה ומאתגרת שעברנו, הקליניקה שלה ברחוב התמר 9 ביבנה, התמלאה בלקוחות שחשים קריסה תחת לחץ וחרדה. והאמת? אנו לא מתפלאים. בכאוס הכלכלי שמסביב, הרבה אנשים מתקשים למצוא את הייעוד ואת הדרך שלהם וצריכים לחשב מסלול מחדש. תחושת חוסר ההתמצאות וחוסר הביטחון הזו יוצרת לחץ, בלבול וחרדה. הכתובת לכל אלו: מאירה עזריאל.
2 צפייה בגלריה
מאירה עוזיאל.  סטייליסטית: שחר בן שושן
מאירה עוזיאל.  סטייליסטית: שחר בן שושן
מאירה עזריאל. סטייליסטית: שחר בן שושן
(צילום: שירלי גולדבאום)
קפצנו לקליניקה החדשה כדי לחוות מקרוב את פני הדברים וכבר מדלת הכניסה גילינו אווירה בייתית, מזמינה, אינטימית ודיסקרטית מאוד. המטפלת נראית בטוחה, בשליטה ומקצועית לתפארת. למדנו שהיא מעבירה תהליכי אימון עולמות הפסיכולוגיה, הפסיכותרפיה והקבלה. התהליכים נעשים על גבי מפות תהליכים ותדירות המפגשים משתנה בין אדם לאדם. אצל מאירה הטיפול לא מסתיים בקליניקה ונמשך בעבודת בית של המטופל. המטרה היא לשחרר את הקליפות והחסימות שהצטברו. כל מטופל מחזיק בפרדיגמות ודפוסי התנהגות שאיתם גדל ויוצר מהן סיפור חיים שמסבך את המצב כאשר צץ קושי. לקוחות מספרים שמאירה מזהה במהירות את שורש הבעיה ואז מלמדת אותם לזהות את הדפוס, לשנות ולשלוט בו. מאירה מרחיבה: "אנשים נכנסים לחרדות, ולתסכול שמביא פגיעה בביטחון העצמי ובהערכה העצמית הירודה. מכאן יש הדרדרות בתפקוד בעבודה, בבית, בהורות ובשגרת חיי היום יום. נזק שכזה אפשר לתקן במספר מפגשים. יעילות הטיפול משתפרת כאשר יש שיתוף פעולה מלא". בשכונה מספרים שמאירה גומלת אנשים מהתמכרויות שונות. המאסטרית עצמה מדגישה את הצורך של האדם להכיר במצב, לרצות לתקן ולהחלים. " אני אריה לא רק במראה אלא גם בחיים, אכבוש כל יעד אפשרי כדי לעזור לאדם להגיע לייעודו". מאירה שחנכה את הקליניקה החדשה בשנת הקורונה, מלווה אנשים למודעות רגשית ויועצת להחלמה מהתמכרויות. היא מאמנת אנשים שנמצאים במשבר ולא מאבחנים את הבעיה, או מרגישים תקועים.
2 צפייה בגלריה
מאירה עוזיאל.  סטייליסטית: שחר בן שושן
מאירה עוזיאל.  סטייליסטית: שחר בן שושן
מאירה עזריאל. סטייליסטית: שחר בן שושן
(צילום: שירלי גולדבאום)
"כולנו מכורים למשהו, רובנו מנהלים את ההתמכרות. לעיתים מי שהפסיק לעשן מתמכר לאוכל ולפעמים זה יהיה גורם נזק אחר. אם לא זיהית את גודל הנזק, תתקשה להפנים שאתה בבעיה. לחלקנו יש התמכרות רדומה הנמצאת תחת שליטה כמו התמכרות לשליטה, ניקיון, סדר. ההתמכרות מביאה איתה חרדה שהיא מנגנון הגנה אוטומטי. אנו מצויים בעיצומה של תקופה קשה לעולם. רבים חווים סטרס באופן רציף. הלחץ והחרדה הם בכלל תגובה לאירוע או מחשבה דמיונית. הלחץ הוא תגובה טבעית שהגוף נלחם בה כשהוא מפריש הורמונים כמו אדרנלין וקורטיזול שמזרימים דם רב ומעלים את הדופק".
מה קורה כאשר מטופל מגיע בהתקף חרדה? "איש לא מת מהתקף חרדה. בזמן התקף חרדה, אסור לגעת בו או להציק בשיחה. המטופל יתרגל נשימות, אשמור על השקט סביבו. ברגע שיבין שהוא מסוגל לשרוד את ההתקף אעבוד איתו על היכולת להניע את עצמו ולפעול למען החלמתו".