מקיף י"ב ראשון לציון קיים האקתון ייחודי כהתנעה לשלב א' בתחרות הסטארט-קאפ היוקרתית של משרד החינוך. הפעילות התקיימה לפני כשבועיים ומקיף י"ב הוא אחד משמונה בתי ספר מובילים בתחרות ברמה הארצית.
השתתפו בהאקתון כ-65 תלמידי המגמה המדעית-הנדסית מכיתות י' ו-י"א ותלמידי שכבה ט', וטרם התחלתו עודכנו התלמידים אודות התחרות. תחרות הסטארט-קאפ (הסטארטאפיסט הצעיר), הינה תחרות ארצית יוקרתית ומבילה בתחום היזמות והטכנולוגיה. את התחרות מוביל מנהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך.
אז מה יוצא לתלמידים מזה?
ראשית, יש פרס מיוחד למקומות הראשונים (טיסה לעמק הסיליקון), חבילת פיתוח משמעותית שממש יכולה לדחוף את המיזם קדימה. שנית ויותר חשוב - זוכים להצטרף לקהילת הסטארט-אפ של ישראל, התנסות בעבודת צוות, לעמוד מול אנשים, חשיפה טכנולוגית, בהגשות לקרנות הון סיכון, נפגשים עם בני נוער וסטארטאפיסטים מהתעשייה ולומדים המון על עצמם ועל היכולות שלהם!
בשלב הסיכום הציגו התלמידים רעיונות בנושאים של איכות הסביבה, קהילה, בית ספר ורעיונות לשיפור החיים האישיים והיומיומיים.
דב רוסו, רכז המגמה המגעית הנדסית במקיף י"ב ומדריך ארצי של המגמה המדעית הנדסית: "תחרות הסטארט-קאפ הינה קרקע פורייה לחשיפת התלמידים והקניית עקרונות ויסודות של יזמות, קידמה ושאיפה למצויינות פורצת דרך. בשנתיים האחרונות תלמידי בית הספר מקיף י"ב ראשון לציון הגיעו לגמר ופעמיים לחצי הגמר (מתוך אלפי רעיונות) ונקווה כי נמשיך גם השנה במסורת ההצלחה.
נוסף על לימוד והתנסות במקצועות עתירי טכנולוגיה, השתתפות תלמידים בפעילות ייחודית זו במסגרת בית –ספרית חושף את תלמידי המגמה לתרבות ולמתרחש בעולם הגדול ומהווה קרקע פרוייה לשיתופי פעולה עתידיים תוך רכישת מיומנות להצגה של נושאים ופיתוח מיומניות בינאישיות גבוהות .בית הספר מעודד את התלמידים להעמיד את הרעיונות והתוצרים אותם הם יזמו בתחרות הארצית בצורה משכנעת ומוצלחת".