הג'ודוקא פיטר פלצ'יק מראשון לציון זכה אתמול (ראשון) במדליית ארד בתחרות גראנד סלאם פריז בג'ודו. פלצ'יק, המתמודד בקטגוריה של עד 100 ק"ג, רשם עוד הישג נהדר בקריירה שלו עם מדליה אחרי ניצחון באיפון על הקרואטי זלטקו קורמיץ'.
פיטר פלצ'יק | צילום: APפיטר פלצ'יק | צילום: AP
פיטר פלצ'יק | צילום: AP
(פיטר פלצ'יק | צילום: AP)
הספורטאי המוכשר מראשון לציון פתח את הטורניר הישר בסיבוב השני, שם ניצח את הקובני חוסה ארמנטרוס, שספג שלושה עונשים ופסילה.
בסיבוב שלאחר מכן גבר בדיוק באותה בדרך על גיורגי מינסקין מאסטוניה. ברבע הגמר פגש הישראלי, שנעדר מגראנד פרי תל אביב בעקבות שפעת, את הרוסי ניאז בילאלוב והטיל אותו באיפון 25 שניות לפני תום המועד החוקי, מה שהעלה אותו לחצי הגמר שם הוא התמודד מול ארטן וולף מיפן.
הישראלי אמנם פתח טוב את הקרב ואף הוביל בווזארי, אך בסופו של דבר היפני הצליח לרתק את פלצ'יק ושלח אותו להילחם על מדליית הארד מול קורמיץ'.
זו לא הפעם הראשונה שפלצ'יק מביא גאווה לראשון לציון. הג'ודוקא ממועדון עצמה סמוראי-דו ראשון לציון זכה בשנה החולפת במדליית זהב באבו דאבי וריגש את ישראל. הוא זכה גם בתחרות הגראנד פרי שנערכה בקנקון שבמקסיקו. פלצ'יק נחשב לאחת התקוות הישראליות הגדולות בשנים האחרונות למדליה במרוץ לטוקיו 2020.
מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, סיכם את התחרות של הנבחרת ואמר: "אין גבול לרצונות שלי ולנחישות של ספורטאי הנבחרת. מתרגש לומר שעשינו היסטוריה. זו קפיצת מדרגה משמעותית לנבחרת. ההישג חסר תקדים. הגענו לתחרות עם שמונה ספורטאים, מהם שישה התמודדו על מדליה, כשחמישה הגיעו לחצי גמר בטורניר הגדול והקשה בעולם".