יום מרגש לקבוצת מכבי ראשון לציון בכדורסל ששחקניה ינסו הערב (חמישי) ב-21:00 לזכות בתואר הראשון של עונת 2018/19 בכדורסל הישראלי. הכתומים יתמודדו מול הפועל באר שבע במגרש המקומי ב"בית מכבי", בגמר גביע ווינר.
איגור קולשוב בפעולה. רוצים את התואר | צילום: עוז מועלםאיגור קולשוב בפעולה. רוצים את התואר | צילום: עוז מועלם
איגור קולשוב בפעולה. רוצים את התואר | צילום: עוז מועלם
(איגור קולשוב בפעולה. רוצים את התואר | צילום: עוז מועלם)
הקבוצה המקומית ניצחה בכל שמונת משחקיה בפגרה. בשמינית הגמר היא רשמה ניצחון 76:91 על בני הרצליה, ברבע הגמר הדיחה את אלופת המדינה, מכבי ת"א עם ניצחון 77:86 ובחצי הגמר הובילה בפער דו-ספרתי לאורך כל הדרך על הפועל ירושלים וניצחה אותה בתוצאה 92:81.
מנגד, הדרומיים ניצחו רק באחד מששת משחקי האימון שלה, אבל בגביע ווינר סל התעלו כאשר ניצחו את עירוני נהריה בחוץ 83:88 בתום הארכה, השאירה את הפועל חולון בחוץ עם ניצחון 73:77 ובחצי הגמר גברה במותחן ענק בדרך ל-95:97 על מכבי אשדוד/באר טוביה בתום שתי הארכות.
המנצחת הערב במשחק תהיה מחזיקת גביע ווינר סל הרביעית בהיסטוריה, אחרי מכבי ת"א (7 פעמים), הפועל ירושלים (4 פעמים) ואליצור אשקלון (פעם אחת). הפעם היחידה בה שתי שיאניות הזכיות במפעל לא השתתפו בגמר הייתה בשנה הראשונה לקיומו, כאשר אליצור אשקלון גברה על מכבי ראשל"צ 73:79 לפני 12 שנה.
לאורך כך השבוע האחרון ניסו בקבוצה המקומית הכתומים לשדר שלווה. המאמן, צביקה שרף, אף אמר בכל ראיון לתקשורת שזכייה בגביע זה דבר נעים, אבל המטרה החשובה ביותר של הקבוצה היא בליגה.
בעוד יומיים (שבת), תצא לדרך הליגה ומכבי ראשון לציון תתמודד עם נס ציונה במחזור הפתיחה (שבת ב-20:35).
אבל לפני הכל תעלה הקבוצה המקומית הערב למגרש ותנסה לחזור עם גביע. נאחל להם בהצלחה.