בשבוע האחרון התקיימה ברוסיה אליפות העולם בהיאבקות סמבו (אמנות לחימה מודרנית) בהשתתפות משלחת ספורטאים מקומית שהורכבה מחמישה ספורטאים ובליווי מאמני הנבחרת פבל מוסין ואדוארד פלטיאל.
מדליות ארד לסאשה מוסין וליזה קובליוב | צילום: באדיבות מועדון עצמה האתלט ראשל"צמדליות ארד לסאשה מוסין וליזה קובליוב | צילום: באדיבות מועדון עצמה האתלט ראשל"צ
מדליות ארד לסאשה מוסין וליזה קובליוב | צילום: באדיבות מועדון עצמה האתלט ראשל"צ
(מדליות ארד לסאשה מוסין וליזה קובליוב | צילום: באדיבות מועדון עצמה האתלט ראשל"צ)
הנבחרת שבה מהתחרות עם הישגים מרשימים: שתי מדליות ארד.
סאשה מוסין (בתו של המאמן פבל) השיגה את מדליית הארד במשקל של עד 60 ק"ג לאחר שני ניצחונות והפסד ליריבה מרוסיה בחצי הגמר. בקרב על המדליה גברה מוסין על יריבה ממולדובה.
ליזה קובליוב זכתה גם במדליית הארד במשקל של עד 65 ק"ג לאחר שני ניצחונות והפסד ליריבה מלטביה בחצי הגמר. בקרב על הארד ניצחה יריבה מצרפת.
ארבעה מתוך חמישה חברי המשלחת משתייכים למועדון 'עצמה האתלט ראשל"צ' שנתמך ע"י מרכז הספורט עצמה.
ענף הסמבו הינו ענף אמנות לחימה מודרנית, המכונה גם ספורט קרבי ושיטה להגנה עצמית שפותחה בברית המועצות והוצגה כספורט רשמי על ידי ועדת הספורט הלאומית של ברית המועצות ב-1938. מקור השם פירושו הגנה עצמית ללא נשק. שורשי הסמבו באים מהג'ודו ומהיאבקות.
מאמן הנבחרת פבל מוסין אמר ל"מיינט ראשון" : "הישג מרשים של המשלחת, חשוב לציין שלספורטאים תהיה הזדמנות נוספת לשפר תוצאות בשנה הבאה מכיוון שהם בשנתון נמוך".
"אני מאמין ומקווה שבשנה הבאה באליפות בפורטוגל נחזור עם מספר גבוה יותר של מדליות. תודה ענקית לספורטאים, למאמן הנבחרת אדוארד פלטיאל , למרכז הספורט 'עצמה' ולאיגוד הסמבו בישראל על העזרה לאורך כל הדרך", הוא הוסיף.