הטעם המר מעונת 2021/22 דחף את הפועל ראשון לציון בכדוריד לבצע שינויים מהירים וחריש עמוק בסגל הקבוצה כבר בראשית הפגרה. "המטרה שלנו היא להחזיר את הרעב לתארים והשחקנים שהחתמנו משקפים את הרוח הזאת", אומר היו"ר דודי פלח בסופו של שבוע דרמטי.
2 צפייה בגלריה
 ואסקו שבלייביץ'. ניסיון ו־ווינריות
 ואסקו שבלייביץ'. ניסיון ו־ווינריות
ואסקו שבלייביץ'. ניסיון ו־ווינריות
(צילום: שאטרסטוק)
בשלב הראשון, אחרי הפרידה מהמאמן עידן מימון, החתימה הפועל ראשון לציון את המאמן הקוראטי חירוויה פז'ין, ושיחררה את השחקנים הזרים. בשלב השני החזירו האדומים את השוער המוכשר תום שם טוב, ששיחק בעונה שעברה בלינדסברג מהליגה השבדית.
בשבוע שעבר הגיע היהלום שבכתר - החתמתו של קפטן נבחרת מונטנגרו (33, 1.93 מ') ואסקו שבלייביץ', שחקן עטור ניסיון ותארים, שברזומה שלו מופיעות קבוצות כמו סן אנטוניו מהליגה הספרדית, דינמו מינסק מבלארוס, האנובר הגרמנית, בטולוז וטרמבלי מצרפת, כאשר שתי התחנות האחרונות היו במועדון הפאר של וארדר סקופיה עימה זכה בדאבל במקדוניה, ובסראן הצרפתית.
שבלייביץ', ימני בידו, שיאן ההופעות הנוכחי ומלך שערי נבחרתו, השתתף גם באליפויות עולם ואירופה, ואף שיחק נגד נבחרת ישראל.
2 צפייה בגלריה
הדוד והיו"ר דודי פלח
הדוד והיו"ר דודי פלח
הדוד והיו"ר דודי פלח
(צילום: אבי מועלם)
בקו האחורי צירפה הפועל ראשון לציון את את מקשר נבחרת בלארוס, אולג אסטראשפקין (30, 1.87 מ', שמאלי ביד), שאת החלק העיקרי בקריירה עשה במדי משקוב ברסט, עימה זכה באליפויות ובגביע. אסטראשפקין שיחק גם בהונגריה, ובשנתיים האחרונות בצסק"א מוסקבה.
הזר השלישי שחתם במדים האדומים הוא הפיבוט הקרואטי אנטוניו פריבאניץ' (34, 1.85 מ'), בעל ניסיון רב והישגים מרשימים הכוללים שנים בפיק זאגד בהונגריה, ובחירה לפיבוט המצטיין בליגות בפולין וברומניה, שם שיחק במדי סטאל, באיה מארה, וטימשוארה.
פריבאניץ' שיחק גם בפאדי וינטרתור בעונת 2020 עד התפרצות הקורונה. שתי התחנות האחרונות שלו היו בליגה הקרואטית בפורץ', ובסטאל מפולין.
גם הסגל הישראל בהפועל ראשון יעבור שינויים רבים. אראל צייטלר המרכז והמקשר הצעיר והמוכשר ימשיך בקבוצה עונה נוספת, ושחקן הפינה המוכשר חן ליבגוט שסיים את חוזהו בוילרבאן הצרפתית – שב לקבוצה למועדון בו גדל.
לצד שחקני בית שימשיכו בקבוצה, צפויים להשתלב בסגל הקבוע גם ארבעת שחקני נבחרת הנוער - קפטן הנבחרת אורי פלח, בן גונן, קובי בזק והשוער טל פלד, ארבעתם נטלו חלק בעונה החלומית של קבוצת הנוער שזכתה העונה בדאבל.
"הפועל אלטשולר שחם ראשל"צ מצאה את עצמה בצומת של חילופי דורות", אמר השבוע פלח. "מדובר בתהליך שמתרחש במועדון אחת לכמה שנים טובות. המועדון משקיע משאבים יעודיים במחלקת הנוער והתברכנו בקבוצה שמובילה את צמרת ליגת הנוער כבר כמה שנים, כאשר השנה זכתה הקבוצה בדאבל.
"נציגי הנוער שלנו יוצאים לפרויקט העלית של נבחרת הנוער והשינויים למעשה הם פועל יוצא של שילובם של הצעירים עם שחקנים בכירים מהליגות האירופיות הבכירות. הפערים בין שחקני הקבוצה הצעירים והמנוסים הם למעשה חלק מהאסטרטגיה שלנו שבמרכזה בנייתה של קבוצה תחרותית לצד האפשרות של הצעירים ללמוד מהשחקנים הבכירים. מעל לכל, המטרה שלנו היא, כאמור, להחזיר את הרעב לתארים".
פלח: "הפערים בין שחקני הקבוצה הצעירים והמנוסים הם למעשה חלק מהאסטרטגיה שלנו שבמרכזה בנייתה של קבוצה תחרותית לצד האפשרות של הצעירים ללמוד מהשחקנים הבכירים"