בערב יום ראשון התקיים טקס הסיום של פרויקט "מאה המתנדבים של העיר", אותו ריכזה מנהלת פורום "ראשון לציון שלי", עדי זהר. באירוע נכח גם ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך. בעקבות הטקס, שהרעיון העומד מאחוריו מבורך, החלה תסיסה ברשתות החברתיות והועלתה טענה לגבי האופן בו נבחרו המתנדבים שזכו להוקרה.
טקס הענקת תעודות הוקרהטקס הענקת תעודות הוקרה
טקס הענקת תעודות הוקרה
(צילום: פרטי)
במשך חודשים ארוכים ציינה זהר שמות של מאה תושבי העיר שעושים רבות למען הקהילה, ותורמים מזמנם בהתנדבות ומעשי חסד בדרכים שונות. הפרויקט שנחל הצלחה רבה, הפך לאירוע עירוני במסגרתו חולקו תעודות לאותם מאה אנשים בערב חגיגי שנערך בבר ה"ג'הג'ה". האירוע שבו גם נכח ראש העירייה רז קינסטליך ובכירי עירייה נוספים, גרם ללא מעט ביקורת ותסיסה בקרב תושבים אחרים שחשבו כי מדובר באירוע מיותר.
"אם העירייה רוצה להעניק תעודות למתנדבים היא צריכה לעשות את זה באופן מסודר ולבחון מי ראוי ומי לא", ביקר תושב העיר ירון קמינסיק והוסיף: "אני גם עושה דברים ואין לי חברים פוליטיקאים או מעורבות בפורום אז זה לא נחשב?"
ניר גולני, אף הוא תושב ראשל"צ, עורר סערה באחד הפורומים ברשת החברתית כשכתב: "הזוי בעיני שמישהי אחת מכתיבה סדר יום, וראש העירייה זורם. ישנם פעילים שאינם מנהלי פורום, אינם חברים של פוליטיקאים מקומיים, אינם מיחצנים את עצמם ברשת, ולדעתי דווקא אלה לא נמצאים ברשימה".
בתגובה לטענות הגיבה זהר ואמרה: "הפרויקט כלל 100 מתנדבים. יש, כמובן, עוד המון בעיר אבל חשוב לי להדגיש שאת רובם ורובן אינני מכירה אישית ושמחתי להכיר אנשים מצוינים. שמחתי שראש העיר שידע מראש את הרשימה (למרות שלא התערב בה בשום דרך) תמך בי וברעיון לפרגן למתנדבים- ברשימה יש שעוסקים בבעלי חיים, בעלייה הרוסית והאתיופית בעיר, בחיילים, בסלי מזון, בפעילות לילדים ואנשים מיוחדים, בהומלסים ועוד. אשמח בעתיד לעשות שוב פרויקט כזה ולכלול עוד אנשים אבל אף פעם לא נגיע לכולם".