שני שרביט מראשון לציון מקדישה נתח גדול מהיום שלה לסיוע למשפחות נזקקות, לחלוקת סלי מזון ועוד.
לאחר שנתקלה במקרים של ילדים מהעיר שאינם מביאים כריכים לבית הספר בשל מצב כלכלי קשה, החליטה להרים פרויקט חדש שבמסגרתו יזכו תלמידים מעוטי יכולת בכריך לבית הספר. "לא ייתכן שילדים יהיו רעבים בבתי הספר", היא אומרת.
שני שרביט. צילום: פרטישני שרביט. צילום: פרטי
שני שרביט. צילום: פרטי
(שני שרביט. צילום: פרטי)
בחצי השנה האחרונה פועלת שרביט למען משפחות נזקקות מכל אזור השפלה, כשהמטרה העיקרית שלה היא לא לתת למצב הכלכלי להשפיע על חיי הילדים. "אני מפעילה קבוצת פייסבוק בשם 'משמחים ילדים רעבים' שבה חברים למעלה מ־3,000 איש", היא אומרת.
איך זה עובד?
"הרעיון של הקבוצה הוא שבכל פעם שאני מקבלת פנייה מיידית על משפחה נזקקת שהמקרר שלה ריק ואין לה יכולת לרכוש מוצרי מזון, אני מעלה את המקרה לקבוצה ומיד מישהו מתנדב לעשות קניות ולנסוע אליהם כדי לדאוג שלא יחסר להם אוכל. יש לי גם מחסן גמ"ח בראשון לציון ואליו מגיעות משפחות מכל הערים שמסביב, כמו חולון ובת ים, שצריכות תרומה של חבילות מזון. אנחנו מסייעים ככל שאנו יכולים".
כעת עמלה שרביט על פרויקט נוסף לטובת התלמידים מעוטי היכולת. "אני יודעת על ילדים שהלכו לבית הספר ללא כריך להפסקת עשר, בגלל שבבית לא תמיד יש.
"אני מתכננת להקים עמדות קטנות ליד בתי ספר שעליהן יהיה שלט, 'כריך עבור תלמיד ששכח', כדי שלא יהיה מצב שתלמידים יתביישו לקחת ולהיות מתויגים ככאלה שאין להם", היא מסבירה את השם הקליל.
"יהיו שם גם חטיפים ומשקאות קלים שיגרמו לתלמידים לחייך. זה בשלבי הקמה ותכנון מתקדמים וכל מי שמעוניין לסייע ולהירתם יכול לפנות אליי. זה יעזור מאוד".