גן ילדים | המחשה: shutterstockגן ילדים | המחשה: shutterstock
גן ילדים | המחשה: shutterstock
(גן ילדים | המחשה: shutterstock)
הגנים 'מגפיים' בשכונת כלנית, המונה 31 ילדים, ו'שקמה', המונה 33 ילדים, יחלו מחר (שלישי) את הלימודים בשעה 10:00. כך הודיעה היום הסתדרות המורים.
בהסתדרות המורים טוענים כי, "עיריית ראשון לציון מפרה את הוראות רפורמת הסייעת השנייה ובכך פוגעת מדי יום בתנאי העסקתן של גננות משרד החינוך. בהסתדרות המורים מסבירים כי בשני הגנים הללו עבדו היום (שני) הגננות עם סייעת אחת בלבד, דבר המנוגד לתקן גני הילדים. בגנים ישנם ילדים שאינם גמולים, צעירים, הזקוקים לסיוע וטיפול אינטנסיבי.
יו"ר המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, ענתי דדון: "כל גן שיפתח עם סייעת אחת בלבד, למחרת יושבת הגן לשעתיים. על מחלקת החינוך בעיר לדאוג שיהיו מספיק סייעות בגני הילדים, על מנת להבטיח חינוך איכותי ובטיחותי לילדים ולצוות".
מעיריית ראשון לציון נמסר: "עיריית ראשון לציון רואה את טובת הילדים לנגד עיניה ועושה כל מאמץ כדי להבטיח שכל ילד יקבל את החינוך הטוב והאיכותי ביותר. יחד עם זאת, חשוב לזכור שישנם גורמים שאינם תלויים בנו, כמו חופשות לידה, עניינים אישיים או סיבות בריאותיות אחרות. על רקע המחסור הממשי בסייעות, אנו נאלצים למצוא פתרונות מיידים מדי יום. לעניין הגנים, המפקחות שוחחו עם הגננות והשביתה בוטלה".