שלוש עמדות דפיברילטור הוצבו בראשון לציון: הן מוקמו בפארק הציבורי "גן בעברית", סמוך ל"חי כיף" וליד היכל התרבות בעיר.
עמדת ההחייאה. צילום: דוברות מד"אעמדת ההחייאה. צילום: דוברות מד"א
עמדת ההחייאה. צילום: דוברות מד"א
(עמדת ההחייאה. צילום: דוברות מד"א)
חזון המיזם, שהחל לפעול בחודשים האחרונים, הוא כי במקרה של אדם שהתמוטט על רקע לבבי וזקוק למכת חשמל, מי שהתקשר להזעיק עזרה רפואית בקו החירום 101 של מד"א יקבל מידע על הדפיברילטור הקרוב ביותר, ויוכל להפעיל אותו בעצמו, עד להגעת צוותי מגן דוד אדום למקום.
הדפיברילטורים החדשים הוצבו כחלק משיתוף פעולה של מד"א עם עיריית ראשון לציון. בימים אלה מתקיימים עוד שיתופי פעולה רבים בערים ברחבי הארץ, על מנת לשפר את הסיכוי להציל את חייו של כל אדם שלוקה בדום לב.
ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך: "אני שמח על שיתוף הפעולה עם מגן דוד אדום בהצבת הדפיברילטורים ברחבי העיר. מדובר על מכשיר מציל חיים וחשוב שכל אחד מאתנו יוכל לסייע למי שזקוק לטיפול בזמן אמת. אני מבטיח שנפעל בשיתוף פעולה להצבת מכשירים נוספים ברחבי העיר".
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "פרישת מכשירי הדפיברילטור בראשון לציון ובערים נוספות ברחבי הארץ, היא בשורה של ממש עבור הציבור במדינת ישראל. במקרה של אדם שלוקה בדום לב ומתמוטט, יוכלו אזרחים גם ללא ידע רפואי, לגשת ולהביא במהירות את מכשיר הדפיברילטור הנמצא בקרבת מקום, ולתת למטופל מכת חשמל מצילת חיים. זאת, בדקות הראשונות והקריטיות עד להגעת צוותי מד"א אל החולה.
"הטכנולוגיה של מגן דוד אדום מביאה את הקדמה הרפואית לראשון לציון. אני מודה לעירייה ולראש העיר רז קינסטליך, על שיתוף הפעולה, ומייחל להמשך הפרישה הרחבה של מכשירי הדפיברילטור ברחבי הארץ, למען הצלת חיים".