מלצרית בת 22 שריסקה את קרסול רגלה כשהחליקה על רצפה רטובה במטבח, תובעת מאות אלפי שקלים מקפה-מסעדה בראשון לציון. כך עולה מתביעה שהגישה בבית משפט השלום באשדוד באמצעות עו"ד דותן לינדנברג נגד הבעלים של המסעדה וביטוח איילון.
מהתביעה עולה כי לפני כשנה המלצרית נכנסה למטבח המסעדה והחליקה על מים שהיו על הרצפה ונפלה בחוזקה.
צילום: shutterstockצילום: shutterstock
צילום: shutterstock
(צילום: shutterstock)
כתוצאה מהתאונה היא נחבלה בצורה משמעותית בקרסול, שוק ורגל ימין. לאחר שבבית חולים שיבא אובחן כי היא ריסקה את קרסול ימין, המלצרית עברה ניתוח לקיבוע השברים באמצעות ברגים ופלטה. היא שוחררה לאחר שני ימי אשפוז כשהיא מתהלכת בעזרת קביים ועם רגל מגובסת.
בכתב התביעה מצוין כי אם המסעדה הייתה דואגת לסמן בשילוט על הסכנה במטבח ודואגת לאמצעים למניעת החלקה – המלצרית לא הייתה מחליקה ולא הייתה נפצעת בחומרה.
לאחר הניתוח שעברה היא לא יכלה לדרוך על רגלה במשך 6 שבועות ונאלצה לבקר באופן תדיר במרפאה, להחליף חבישה, לטפל בעצמה באמצעות משככי כאבים ואנטיביוטיקה וכל זאת למשך כחודשיים.
כעבור פחות מחודש, בבדיקה של רופא נאמר לה כי בשל נפיחות ברגל היא לא יכולה לעבוד ולא לעסוק בעבודתה הקודמת או בעבודה מתאימה אחרת. רופא מטעם קופת החולים קבע לה אי כשירות לעבודה למשך 45 ימים, שהוארך בהמשך ב-18 ימים נוספים.
בבדיקת מעקב שערכה המלצרית מעל לחצי שנה מאוחר יותר התברר כי היא סובלת מנפיחות בקרסול, תנועה מוגבלת עקב כאבים וירידה בתחושה בכף רגלה.
"בעקבות התאונה והשלכותיה תתקשה התובעת מאוד להשתכר ולהתפרנס כשאר בני גילה הבריאים....פגיעותיה מונות ממנה לתפקד בצורה נורמלית והשלכותיהם מתפרסות על תחומים רבים כמו פגיעה בדימוי העצמי, אי יכולת לשוב לעבוד כבעבר, עצבנות, רגזנות וחוסר סבלנות כלפי סביבתה ועוד", נכתב בכתב התביעה.
הצעירה, באמצעות עורך דינה, תובעת למעלה מ-220 אלף שקלים בגין הנזקים שנגרמו לה לדבריה, ולנזקים העתידיים שיגרמו לה.
התביעה תידון בבית המשפט השלום באשדוד.