בשורות טובות הגיעו בערב השנה החדשה ממשפחתה של מיכל לביא בת ה-11 מראשון לציון. על פי המשפחה, לאחר המתנה של כשלושה שבועות בארצות הברית נמצא עבורה לב מתאים להשתלה והיא עברה את הניתוח. כעת יש להתפלל ולהחזיק אצבעות שההשתלה תצליח והיא תחל בהליך הבראה.
להציל את מיכל לביא | צילום: באדיבות המשפחהלהציל את מיכל לביא | צילום: באדיבות המשפחה
להציל את מיכל לביא | צילום: באדיבות המשפחה
רבים מראשון לציון נרתמו לסייע עבור מיכל לביא, הילדה שהצליחה להקסים רבים בחיוך הכובש שלה. לביא, נכדתו של חבר המועצה הוותיק ציון כהן, סבלה במהלך ילדותה מבעיות לב אך לפני כחצי שנה המצב החמיר וליבה קרס.
מאז נאלצה מיכל להתחבר למכונת לב מלאכותית וברור היה לכולם כי היא חייבת לעבור השתלה בהקדם. לפני כשלושה שבועות, לאחר מבצע גיוס המונים נרחב, הוטסה לביא במבצע מורכב ומיוחד אל ארצות הברית, שם קיוו כולם כי תמצא לב מתאים להשתלה.
כעת, שלושה שבועות מאז שנחתה בארצות הברית, בישרה אמה של מיכל כי נמצא הלב המיוחל. בפוסט מיוחד בדף "להציל את מיכל" נכתב: "שנה חדשה בפתח ובזמן שבארץ תחגגו את ראש השנה מיכלי תחגוג עם הלב החדש בחדר הניתוח. נרגשים לבשר לכם שלאחר 18 ימי המתנה ברשימת ארה"ב מצאו למיכלי לב.
"בבקשה תברכו את מיכל בתפילות שלכם שהניתוח יעבור בהצלחה. מיכלי מצאה לב ועכשיו צריך שהכל יעבור בשלום. מאחלים לכולם שנה טובה ומתוקה שנה של בריאות ורק דברים טובים".
הניתוח, כאמור, עבר בשלום, וכעת עומדים בפני המשפחה ימים קריטיים בהם ייבחן האם ההשתלה הצליחה ומיכל תחל בהליך ההבראה שלה.