דיירי בניין ברחוב דרור טוענים כי למעלה משנתיים שהם ממתינים לאישור העירייה כדי להתקין מעלית אך נדחים פעם אחר פעם. "מרביתנו אנשים מבוגרים ובגלל הדחייה נאלצים להסתגר בבית וכמעט לא לצאת".
הבניין ברחוב דרור. צילום: באדיבות התושביםהבניין ברחוב דרור. צילום: באדיבות התושבים
הבניין ברחוב דרור. צילום: באדיבות התושבים
מדובר בבניין בן ארבע קומות ובו כ־16 דיירים, חלקם מבוגרים או מוגבלים בתנועה מסיבות שונות. לדברי הגר שפירא, אחת הדיירות, העירייה מערימה עליהם קשיים לא מובנים.
"סמוך אלינו יש בניין גבוה יותר שחולק איתנו שטח ולכן כל שינוי שאנחנו עושים דורש גם חתימות שלהם. אחרי שלא הצלחנו להוביל תמ"א בגלל הבניין הסמוך, החלטנו להתקין מעלית ושוב דרשו מאיתנו חתימות מהם למרות שאין להם שום נגיעה לבניין".
לדבריה, למרות הדרישה הבלתי הגיונית, נציגי הדיירים דאגו לחתימות. "העברנו הכל לעירייה, אבל מאז באים אלינו בכל פעם עם דרישות חדשות. פעם מבקשים רמפה, פעם דורשים שכל כל הדיירים יחתמו, גם בעלי הדירות שמשכירים אותן לאחרים. היתה פעם אחת שחתימת היורשים לא נראתה להם ודרשו חתימות חוזרות.
"לפני כשבוע דחו אותנו שוב בטענה שעוד לא דנו בזה", מספרת שפירא בתסכול. "בינתיים הכוח שלנו אוזל. דיירת אחת נפטרה, דייר כבן 90 נפל במדרגות והוא בבית החולים ולא יכול לשוב לביתו כי אין מעלית. גם אני שברתי רגל וסחבו אותי ארבע קומות. חבל שלא באים לקראתנו".
מהעירייה נמסר: "הבקשה אושרה בוועדת רשות רישוי בתאריך 16/9. הוגשה התנגדות של דיירת בבניין שנדחתה וקיימת אפשרות שיוגש ערר. דיירי הבניין צריכים להגיש את האישורים שדרשה הוועדה ויינתן להם היתר בנייה".