צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
חסר בית כבן 66 המתגורר בתוך פחון בראשון לציון, נזקק לטיפול רפואי דחוף ולשם כך פנה לקופת חולים מכבי בשכונת נווה ים. במהלך הטיפול בו גילה הצוות הרפואי אודות מצבו וסיפורו האישי, והחלו במאמץ למצוא עבורו דיור של קבע.
סיפורו הקשה של אברהם החל לפני מספר שנים, אז איבד את אשתו וילדיו בנסיבות טרגיות עליהן הוא ממעט לדבר ומאז הוא אינו מוצא את מקומו. הנסיבות הקשות אליהן נקלע גרמו לו לדבריו לאבד טעם לחיים והוא חי כיום ברחוב, בתוך מכולה ובה אין תנאים מינימליים כמו שירותים ומקלחת.
לאחרונה חש אברהם ברע ואושפז בבית החולים אסף הרופא ולאחר מכן שוחרר עם הנחיות לקבוע בדיקות ומעקב רפואי. כאשר החל צוות המרפאה לטפל בו, הסתבר להם שאינם יכולים להזמין עבורו תורים, שכן אין לו כתובת מגורים קבועה והמערכת דורשת נתון זה. לאחר שהנושאים הבירוקרטיים טופלו, החליטה הנהלת המרפאה לדאוג לכך שהוא ימצא מגורי קבע לעבור בהם את תקופת החגים באופן ראוי ומכבד.
מפאת דחיפות העניין, נעשתה בהסכמתו של אברהם פנייה לרווחה העירונית. בגלל גילו ומצבו הבריאותי, הצליחה העובדת הסוציאלית לדאוג לו לדירה בבית אבות, תחילה כתקופת ניסיון ולאחר מכן הפך לקבוע. מנהלת מרחב מערב ראשון לציון, אורנה ונטורה מספרת: "שמחתי לשמוע שאברהם התאקלם במגוריו החדשים ומקבל את הטיפול הרפואי שלו הוא זקוק. אני גאה בצוות שלי".