תושבי ראשון לציון שרצו עד כה לחדש רישיון רכב, להוציא טפסים רלוונטים ולקבל שירותי משרד בכל הקשור לתחום הרישוי יכלו לעשות זאת בקלות על ידי פנייה לסניף של משרד הרישוי ברחוב הרצל ולקבל שם את הנדרש. אמנם לא היה מדובר בסניף גדול וגם הפעולות שבו היו לעתים מוגבלות, שלא לדבר על העומס לעיתים של פונים, אך הוא היווה פתרון עבור מי שלא רצו או יכלו להרחיק לערים סמוכות כמו חולון או רמלה.
כעת ייאלצו תושבים המבקשים את שירותי משרד הרישוי להרחיק לסניפים בערים סמוכות, זאת לאחר שהמקום נסגר וחדל מלפעול.
"למעשה הסניף נסגר בתחילת השבוע", מעדכן אבנר עובדיה דובר משרד התחבורה, "מדובר במשרד שפעל באופן שכעט וכבר לא קיים בארץ שאנחנו כמשרד התחבורה מספקים את השירותים, אבל את כוח האדם מספקת העירייה", הוא מסביר.
לדבריו, בעבר היה צורך ועיריית ראשון לציון החליטה שהיא מעוניינת להשקיע כוח אדם כדי להעניק לתושבי העיר שירותים אלה, ולכן הגיע משרד התחבורה להסדר זה. "העירייה כעת החליטה שהיא אינה מעוניינת יותר להקצות כוח אדם עבור העבודה במשרד הרישוי המקומי ולכן לא היתה ברירה אלא לסגור את המשרד ולהפנות אנשים לערים אחרות".
כמובן שלא כולם בעיר מקבלים זאת בעין יפה. "משרד חשוב כזה צריך להיות בעיר הרביעית בגודלה", אומר תושב העיר אורן קלצ'נס'קי. "לא לכולם נוח להתנייד לעיר אחרת, לא לכולם יש רכב צמוד שמאפשר להם לעשות כן. שירותים ממשלתיים כאלה צריכים להיות זמינים בעיר כזו מרכזית".
מעיריית ראשל"צ נמסר בתגובה:
"מדובר בהחלטה אומללה של משרד התחבורה. לא ייתכן שבעיר הרביעית בגודלה בישראל לא יהיה משרד רישוי המעניק שירות לתושבי האיזור. אנו פועלים מול משרד התחבורה על מנת לשנות ההחלטה".