ראשון לציון: משחקי ילדים בעירייה
בעיריית ראשון לציון החליטו לעודד את התושבים לממש את זכותם הדמוקרטית והודיעו כי מי שיצביע יזכה בכניסה חינם למרכזי הפנאי והתרבות הפופולריים בעיר. כל תושב שיציג תמונת 'סלפי' שלו משלשל מעטפה לקלפי יוכל להיכנס בחינם למוזיאון אגם, לגן החיות ה'חי כיף', קאנטרי 360 מערב, קאנטרי 360 נחלת, בריכת שיכון המזרח וקאנטרי גלי הדר.
מוזיאון אגם. סיורים לכל המשפחה | צילום: מיכל בן צבי שפיגלמוזיאון אגם. סיורים לכל המשפחה | צילום: מיכל בן צבי שפיגל
מוזיאון אגם. סיורים לכל המשפחה | צילום: מיכל בן צבי שפיגל
(מוזיאון אגם. סיורים לכל המשפחה | צילום: מיכל בן צבי שפיגל)
ההטבה תינתן אך ורק ביום הבחירות, 17.9.19, והכניסה חינם תוענק לתושבי ראשון לציון בלבד. הכניסה היא ליחיד, למעט החי כיף, שם תתאפשר כניסה של מבוגר עם ילד. בנוסף, יתקיימו ביום הבחירות אירועים חינם לכל המשפחה במדרחוב וברחבת העירייה. החל מ־10:00 יהפוך המדרחוב לרחוב חי עם דמויות תיאטרליות וססגוניות שינעימו את זמנם של התושבים. כמו כן, הילדים שיגיעו למקום יזכו לשעת סיפור, הפעלות, משחקי רחוב, דמויות שטח, סדנאות ועוד.
מי שרוצה לברוח מהשמש ומעדיף מקום סגור וממוזג שאינו מרכז קניות יוכל להגיע החל מהשעה 17:00 לבניין העירייה, שיהפוך ליום אחד לחצר משחקים ענקית ומדליקה. מלבד המשחקים תעלה גם הצגת הילדים 'מירי תשירי', והילדים יוכלו ליהנות גם מפינות יצירה, קעקועים ואיפור. כאמור, כל ההפעלות הללו אינן דורשות תשלום.
קניון G רוטשילד יקיים ביום הבחירות החל מהשעה 17:00 את המופע המוזיקלי 'קול הסיפורים שבעולם', המיועד לכל המשפחה, ובמוזיאון אגם בוחרים יקיימו סיורי משפחות מיוחדים שבמסגרתם תיבחר עבודתו האהובה ביותר של האמן יעקב אגם.
מתנפחים בקניון עופר ברחובות | צילום: אסף לוימתנפחים בקניון עופר ברחובות | צילום: אסף לוי
מתנפחים בקניון עופר ברחובות | צילום: אסף לוי
(מתנפחים בקניון עופר ברחובות | צילום: אסף לוי)
רחובות: ג'ימבורי ועמדות משחק
כמו ביום הבחירות הקודם, גם הפעם קניון עופר רחובות התכונן מבעוד מועד ותתקיים פעילות חינמית לילדי העיר במהלך היום, הכניסה למתחם חופשית.
הקניון מזמין את ילדי האיזור והוריהם לבלות ביום הבוחר עם מתחם פעילות לכל המשפחה, שישלב עמדות משחק ופעילויות מגוונות, ביניהן: מתחם ג'ימבורי ענק וצבעוני, מתחם שולחנות למשחקים מרובי משתתפים ועוד.
המתחם יהיה פתוח ברחבת שופרסל בשעות 19:00-11:00, והכניסה אליו תהיה חופשית. בקניותר נס ציונה יפעל הג'ימבורי של רשת פעלטון בכל שעות היום.