חוזרים ללימודים | צילום: עיריית ראשל"צחוזרים ללימודים | צילום: עיריית ראשל"צ
חוזרים ללימודים | צילום: עיריית ראשל"צ
(חוזרים ללימודים | צילום: עיריית ראשל"צ)
החופש הגדול הסתיים והבוקר (ראשון), אם הכל ילך כמתוכנן, תיפתח שנת הלימודים תש"פ ב־496 מוסדות חינוך בעיר. למעלה מ־19 אלף תלמידים יפתחו את השנה ב־22 בתי ספר על־יסודיים ולמעלה מ־19 אלף תלמידים ב־52 בתי ספר יסודיים, מתוכם כ־3,336 תלמידים יעלו לכיתה א'. כ־10,698 ילדים יפתחו את השנה ב־414 גני ילדים.
מתחדשים
אל מסגרות החינוך הקיימות בעיר יתווספו בתחילת שנת הלימודים שלושה בתי ספר חדשים: בית ספר יסודי 'רקפות', בית ספר יסודי 'בנות חיה' ובית ספר יסודי 'שלהבות חב"ד'. כמו כן, ייפתחו בעיר 41 גני ילדים חדשים, מהלך שנועד להקטין את כמות הילדים בגני החובה ברוב העיר.
בנוסף, לא פחות מעשרה מנהלים חדשים מונו במהלך הקיץ למוסדות חינוך בעיר: לירון מאור תנהל את 'אופקים', זיוה טויטו את רקפות, לילך אייזן את 'אתרים', זוהר ון־לובין את 'ויתקין', חני אשכנזי תנהל את בית ספר 'בנות חיה', שרית שטרן את חטיבת הביניים 'אחרון הבילויים' שבמקיף ג', עינב ג'רופי את בית הספר לחינוך מיוחד 'בלקינד' חני צ'יק תנהל את 'צעד קדימה', גם הוא של החינוך המיוחד, חיה גולוכובסקי את בית ספר שלהבות חב"ד וישראל גלנץ מונה למנהל 'חפץ חיים'. כמו כן, הדר דורות ארנון, שניהלה עד השנה את בית ספר אתרים, תנהל החל משנת הלימודים הקרובה את בית ספר 'אשלים' האנתרופולוגי.
ההשקעה הכספית תגדל
יעדי מינהל החינוך לשנת הלימודים הקרובה כוללים מתן אפשרות לכל תלמיד למצות את יכולותיו במסגרות החינוכיות השונות בדגש על תלמידי החינוך המיוחד, קידום הישגים לימודיים, קידום חדשנות ויזמות חינוכית וטיפוח המצוינות.
החינוך ימשיך גם השנה לקבל תוספת משמעותית בהיקף של 27.5 מיליון שקל, תקציב שמזניק את ההשקעה בתלמיד ל־4,700 שקל. בעירייה מציינים כי לשם המחשה, רק לפני כעשור עמדה ההשקעה לתלמיד על 1,600 שקל בלבד. בעירייה מסבירים כי קיים קשר ישיר בין הגדלת תקציב החינוך לנתוני מערכת החינוך בעיר. כמו למשל הצבת העיר בראש שבע הערים הגדולות עם 82% זכאות לבגרות בקרב הלומדים בעיר, זאת לעומת אחוז זכאות של 61.63% רק לפני שמונה שנים.
במהלך חופשת הקיץ הושקע סכום של כ־40 מיליון שקל בשיפוץ מוסדות חינוך, בהתאם לתוכנית שגובשה על ידי מינהל שפ"ע ומינהל החינוך, ובהובלת ראש העירייה.