זירת האירוע ליד הסינמה סיטי | צילום: דוברות איחוד הצלהזירת האירוע ליד הסינמה סיטי | צילום: דוברות איחוד הצלה
זירת האירוע ליד הסינמה סיטי | צילום: דוברות איחוד הצלה
אירוע הדקירה בסוף השבוע האחרון באיזור הסינמה סיטי של צעיר כבן 20 היה הראשון בשרשרת אירועים מטרידים שהתרחשו בזה אחר זה בימים האחרונים וגרמו לתחושת חוסר אונים וחשש בקרב תושבים.
על פי עדי ראייה שהיו במקום האירוע, שתי חבורות צעירים שבילו בחופש הגדול, החליפו ביניהן קללות שהובילו לתגרה המונית שבסופה נדקר צעיר כבן 20 בראשו. הוא הובהל לבית החולים כשהוא במצב בינוני.
למחרת מספר יריות הפרו את השלווה במרכז המסחרי ברחוב משה לוי הידוע גם כמרכז מסחרי 'חצי חינם' על שם המרכול שנמצא שם. בן מיעוטים כבן 30 שאינו תושב העיר נפצע קשה והועבר לטיפול בבית החולים. כיוון החקירה המסתמן הוא סכסוך וניסיון לסגירת חשבונות.
זירת הירי ברחוב משה לוי בראשל"צ | צילום: תיעוד מבצעי מד"אזירת הירי ברחוב משה לוי בראשל"צ | צילום: תיעוד מבצעי מד"א
זירת הירי ברחוב משה לוי בראשל"צ | צילום: תיעוד מבצעי מד"א
אזרחים רבים שהיו במקום נמלטו בפחד ורק בנס לא נגרמה פגיעה בחפים מפשע. "אלו היו כמה דקות של חרדה", מספר ירין אומנסקי שהיה בזירה בזמן הירי, "אנשים לא הבינו מה קורה ומהיכן הגיעו היריות. המזל הוא שאין אף אחד נוסף שנפגע כי מדובר במקום הומה אדם וצפוף יחסית כך שזה בהחלט היה עלול להיגמר באסון".
עוד באותו הלילה נשרפו כחמישה כלי רכב ברחוב שזר שבמערב העיר הידוע יותר בכינוי 'פואבלו אספניול'. יש לציין כי נכון למועד כתיבת שורות אלה, טרם מצאה המשטרה את האחראים למקרים הללו.
זירת האירוע | צילום: כונני מד"אזירת האירוע | צילום: כונני מד"א
זירת האירוע | צילום: כונני מד"א
לדברי מחזיק תיק הביטחון העירוני, מקסים בביצקי, שמתוקף תפקידו נמצא בקשר מתמיד עם כוחות המשטרה, ישנו מחסור בכוח אדם שהביא לירידה בתחושת הביטחון, "אני חייב לציין שהדברים האלה קורים בכל הארץ ואנחנו עושים את המקסימום כדי שזה לא יקרה", הוא אומר.
"אנחנו בשיטור העירוני עובדים חזק, אבל גם המשטרה צריכה לתגבר כוחות. הם יודעים וגם מודים שיש להם מחסור בכוח אדם. אחת הסיבות היא שהם רואים שראשון לציון היא עיר יחסית בטוחה, חלק מכך בגלל העבודה שלנו, אבל הם צריכים לתגבר. דיברתי על כך עם מפקד התחנה ואמרתי לו את הדברים".
מהמשטרה נמסר: "ברחובות העיר פועלים מדי יום שוטרי התחנה במשימות בטחון שוטף וסיור אליהם מצטרפים יחידות השיטור הרגלי והשיטור העירוני שהוקמו בשנים האחרונות במטרה לשפר את השירות הניתן לאזרח, להגביר את נוכחות המשטרה ברחוב ולתת מענה מיטבי לאירועי פשיעה באשר הם. משטרת ישראל תמשיך להיאבק בפשיעה על כל גווניה בנחישות ולהעמיד לדין את כל העבריינים המעורבים במעשי אלימות ובריונות, ועדות לכך ניתן למצוא במעצרים הרבים ובכתבי האישום שהוגשו לאחרונה".
פרסום ראשוני: 07:50 , 04.08.19