תושבים המתגוררים בשכונת נווה חוף טוענים על ריבוי חולדות בשכונה הגורמת למטרד קשה ולמפגע סביבתי: "חולדות מסתובבות בין הבתים", הם אומרים, "ולעיתים נכנסות דרך חורי הניקוז לתוך החדרים בבית".
הסיבה לריבוי החולדות, לטענת הדיירים, היא הבניה המסיבית שיש בשכונה שבשלה יוצאות החולדות מהמחילות וחודרות לבתים.
חולדה להמחשה וצואת חולדות אמיתית | צילומים: שאטרסטוק, דוברות המשטרהחולדה להמחשה וצואת חולדות אמיתית | צילומים: שאטרסטוק, דוברות המשטרה
חולדה להמחשה וצואת חולדות אמיתית | צילומים: שאטרסטוק, דוברות המשטרה
"השכונה שלנו מלאה בחולדות" אומרת טלי, אחת מתושבות השכונה, "אצלי אחת כזו ביקרה במוצאי שבת. הייתי בסלון ופתאום שמעתי רעשים מכיוון חדר הכביסה. הלכתי לכיוון החדר וראיתי בדרך שמכסה הניקוז בחדר האמבטיה יצא מהמקום והבנתי שמשהו נכנס משם.
"לפתע ראיתי בחדר כביסה חולדה שקפצה מהמכונה לרצפה. מייד סגרתי את הדלת. לוכד מקצועי רצה ממני 800 שקלים עבור לכידת החולדה וזה סכום שלא יכולתי להרשות לעצמי לשלם. פניתי לשכן שלי שהסכים לעזור, הוא הסתגר בחדר עם החולדה ולאחר מאבק הוא הצליח להרוג אותה בעזרת מגב שהוא אחז בידו", היא מספרת.
שכנה אחרת מוסיפה: "אני גרה בבניין קומות בשכונת נווה חוף וגם המקלט כאן מפוצץ בחולדות ובנוסף שמעתי שגם לאחת השכנות שגרה בבניין ליד נכנסה חולדה הביתה. עם כל הכבוד הדברה בבית אחד או שני בתים לא נראה לי שתעזור כל כך אם כל השכונה מוקפת בחולדות".
תושבים אחרים בשכונה טוענים כי החולדות מגיעות בשל עבודות בניה בשכונה וסלילת כבישים: "בגלל הבניה ועבודות התשתית מוצאות את עצמן החולדות חשופות לאחר שמחילותיהן נהרסו ומחפשות דרכי מילוט שהרבה פעמים מסתיימים בתוך בתים".
מהעירייה נמסר בתגובה: "מפקח הדברה נשלח לרחוב, בשני מוקדים לא אותרו מפגעים ובכל זאת בוצעה הדברה בתוך מערכת הביוב העירונית ובקולטנים. במוקד אחד אותרה צואת חולדות במקלט הבניין. מאחר ומדובר בנכס פרטי, על ועד הבניין להזמין מדביר לטיפול המפגע. לעת עתה, ולפנים משורת הדין, בוצעה הדברה בבור הביוב בשטח הבניין".
פרסום ראשוני: 07:40 , 15.07.19