קבוצה של תושבים מראשון לציון החליטה לא לשתוק עוד לנעשה בעיר טיאנג'ין שבסין כנגד מתרגלי פאלון גונג סיניים, ופנתה לעירייה כדי שזו תנסה לפעול בנושא כנגד הרשויות המקומיות.
"בשביל המצפון". מתרגלים את השיטה בתל אביב, צילום: רחל ברסטצקי"בשביל המצפון". מתרגלים את השיטה בתל אביב, צילום: רחל ברסטצקי
"בשביל המצפון". מתרגלים את השיטה בתל אביב, צילום: רחל ברסטצקי
("בשביל המצפון". מתרגלים את השיטה בתל אביב, צילום: רחל ברסטצקי)
טיאנג'ין חתומה על הסכם ברית ערים תאומות עם ראשון לציון מזה עשרות שנים. לדברי טל בביץ', אחד מקבוצה של מתרגלי שיטת הפאלון גונג בישראל ותושב ראשון לציון, כבר שנים שמתבצעים בעיר הרחוקה פשעים כנגד מתרגלים ובכללם גם מעשי רצח.
"כמו במקומות רבים נוספים בסין גם בטיאנג'ין מתבצעים פשעים קשים", הסביר בביץ', 36, עצמאי בתחום השמת העובדים. "השלטונות הקימו שם מרכז רפואי גדול שמתעסק בהשתלות איברים, והתברר לפני כמה שנים מדוחות בינלאומיים שונים שהרוב המוחלט של האיברים הוא מקצירת איברים בכפייה של מתרגלי פאלון גונג סיניים.
"המרכז מוכר את האיברים לכל מי שמעוניין. בשנים קודמות הכל עוד היה גלוי ואפשר היה להיכנס לאתר האינטרנט שלהם ולבוא. היום זה פחות גלוי אבל יש הוכחות שכל העבודה ממשיכה כרגיל".
מה בעצם אתם רוצים מעיריית ראשון לציון?
"אנחנו רוצים ליידע את העירייה ולבקש מהם שיתייחסו לנושא. יש הסכם ערים תאומות ואני מניח שאנחנו לא רוצים להזדהות עם עיר כזאת שבה שלטון כזה. אנחנו לא נגד העיר או התושבים, אבל כל עוד הדבר הזה נמשך צריך לעשות משהו. לפחות להוציא מכתבים. להגיד שאנחנו לא מוכנים להסכים ושיפסיקו עם זה".
בביץ', שמתרגל בעצמו את שיטת המדיטציה שמאמינה בעקרונות של אמת, חמלה וסובלנות כבר 15 שנה, סיפר שהיו בעבר וישנם גם היום חברי מועצה בראשון לציון שהעלו את הנושא כמו ספי ריבלין ז"ל ואייל מושיוב אבל בעירייה לא התייחסו לעניין.
"רוצים ליידע את העירייה". בביץ', צילום: פרטי"רוצים ליידע את העירייה". בביץ', צילום: פרטי
"רוצים ליידע את העירייה". בביץ', צילום: פרטי
("רוצים ליידע את העירייה". בביץ', צילום: פרטי)
"גם היום קיבלנו תשובה דומה למה שקיבלנו בעבר. שהנושא נבדק מול משרד החוץ ומול שגרירות סין בישראל ונמסר שהמידע לא נכון. זה כמו לשאול בצורה מנומסת מאוד פושע אם הוא ביצע איזה פשע".
למה ראשון לציון צריכה להתערב בנעשה בעיר בסין?
"בשביל המצפון שלנו. של העיר ושל התושבים. חשוב להתייחס לזה. מתבצעים שם פשעים נגד האנושות ובכל יום נרצחים בני אדם, בין השאר גם בקצירת איברים. פעילויות דומות כנגד הנעשה שם מתבצעות בכל העולם".
מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "קיבלנו את הפנייה ואנו נבחן את הנושא".