השבוע התקיימו טקסי המצטיינים בחטיבות ובאוגדות השונות בצה"ל לכבוד יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. בין המצטיינים היו גם רב"ט רוני הלל ורס"ב יובל אנטר מראשון לציון.
רב"ט הלל. צילום: דו"צרב"ט הלל. צילום: דו"צ
רב"ט הלל. צילום: דו"צ
(רב"ט הלל. צילום: דו"צ)
רב"ט הלל, 20, היא סמלת מבצעים בחטיבה הדרומית באוגדת עזה. למדה במקיף י' והתנדבה בתנועת הצופים בשבט "יעד". הלל התגייסה בדצמבר 2017 כסמלת מבצעים וסיימה את ההכשרה בהצטיינות.
"התפקיד מאוד מאתגר ועם זאת מאוד משמעותי. יש הרבה אחריות על הכתפיים שלנו ואני נהנית מהתפקיד ועושה אותו בכיף ובאהבה", סיפרה הלל. "אני מנסה לעשות את התפקיד שלי הכי טוב שאפשר ולקחת את העבודה מאוד ברצינות".
על מסירותה ועל אהבתה לתפקיד קיבלה הלל אות הצטיינות ממפקד החטיבה. "הקצינה שלי הודיעה לי שאני מצטיינת. זה ממש כיף לדעת שמעריכים אותך", היא הודתה.
רס"ב יובל אנטר, אב לשלושה, משרת כבוחן חטיבתי בחטיבת החילוץ וההדרכה. הוא החל את שירותו בצה"ל בשנת 1997. בעבר שירת כמ"כ בוחן ציוד ייעודי. במסגרת תפקידו היה שותף לאירועי חילוץ בטורקיה בתור מחלץ ובתור מדריך. ב-2016 הפך להיות בוחן חטיבתי. בשירותו הסדיר אנטר שירת בחיל האוויר כמחלץ מסלולים בצוות קרקע.
רס"ב אנטר. צילום: דו"צרס"ב אנטר. צילום: דו"צ
רס"ב אנטר. צילום: דו"צ
(רס"ב אנטר. צילום: דו"צ)
"לפעמים אני חסר לילדים שלי כי אני בעבודה תובענית ועמוסה אבל הם מבינים את החשיבות ומגיעים אותי", הוא סיפר. "ההצטיינות מוכיחה לי שמעריכים את העבודה הקשה שלי ומראה שהדברים לא מובנים מאליהם. להשפיע על החיילים שלי זו זכות עבורי. אני מאוד נהנה לקחת חלק בעשייה ולהירתם לדברים".