תוכנית 'יחד' מבית רשת 'אור תורה סטון' וארגון רבני צהר תקיים קריאות מגילה לציבור הרחב בעשרה מוקדים שונים ברחבי ראשון לציון, בין היתר בספרייה הציבורית במתנ"ס שיכון המזרח, במרכז קהילתי נחלת יהודה, במרכז הילה בגני ראשון ועוד.
לחבר כל אחד בדרך שלו לרוח החג. קריאת מגילה, צילום: אור תורה סטוןלחבר כל אחד בדרך שלו לרוח החג. קריאת מגילה, צילום: אור תורה סטון
לחבר כל אחד בדרך שלו לרוח החג. קריאת מגילה, צילום: אור תורה סטון
(לחבר כל אחד בדרך שלו לרוח החג. קריאת מגילה, צילום: אור תורה סטון)
מארגני המיזם מציינים כי קריאות המגילה ברחבי העיר מיועדות לכולם: ילדים והורים, חילונים ודתיים, בוגרים וצעירים, נשים וגברים. קריאות המגילה יכללו הסברים על המגילה והחג, כמו גם מגוון רחב של פעילויות, כשבנוסף יזכה כל ילד לקבל משלוח מנות ומגילה.
ראש מוסדות אור תורה סטון, הרב כתריאל ברנדר: "אנו מבקשים לאפשר לכל אחד ואחת לפגוש את היהדות בדרכו ולהתחבר לרוח החג, מנהגיו וערכיו, מתוך אחדות בין חלקיה ומגזריה של החברה הישראלית.
"היהדות שייכת לכולם ולכן בחרנו להנגיש אותה בצורה חווייתית ונעימה. פורים הינו חג של שמחה ואין דבר ישראלי ויהודי יותר מאשר התאספות משותפת של כלל ישראל לחגוג יחדיו את המורשת המשותפת".
נציגי התוכנית בראשון לציון נועם חדד ולירון לוי מציינים כי: "עת תקופת הבחירות כשעמודי החדשות מלאים לא פעם בשיח על פילוג ומחלקות, אין מרנין לב יותר מאשר לחבר יחדיו בין קבוצות שונות בחברה הישראלית לקריאות מגילה משותפות, חילונים, לצד מסורתיים או דתיים. זו העת להפיל את החומות ולחבר בין ציבורים וקהלים שונים במדינת ישראל סביב פעילות מהנה לחג". ניתן להתעדכן בכלל המוקדים בעיר באתר ארגון צהר.