בתום חקירה מאומצת של צוות מיוחד במשטרת ישראל פוענח מקרה הרצח של שלום בוסקילה ביבנה באמצע החודש שעבר. מחר (שני), לאחר השלמת גיבוש התשתית הראייתית, הפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום נגד החשוד ברצח, אביאל כהן, 19, מראשון לציון.
צוות החקירה איתר את החשוד מספר שעות לאחר התקרית. תיעוד האירוע, צילום: דוברות המשטרהצוות החקירה איתר את החשוד מספר שעות לאחר התקרית. תיעוד האירוע, צילום: דוברות המשטרה
צוות החקירה איתר את החשוד מספר שעות לאחר התקרית. תיעוד האירוע, צילום: דוברות המשטרה
(צוות החקירה איתר את החשוד מספר שעות לאחר התקרית. תיעוד האירוע, צילום: דוברות המשטרה)
מחומר החקירה עלה החשד לפיו התעורר סכסוך בין הקורבן, תושב ראשון לציון גם כן בן 21, לבין החשוד בגין עסקת סמים.
על פי החשד סמוך לחצות הזמין החשוד מונית לפתח ביתו בראשון לציון, וביקש מהנהג להסיעו לאולם שמחות ביבנה. כשהגיע כהן למקום הוא ירד מהמכונית והלך לכיוון הכניסה.
זמן מה אחר כך יצא הקורבן מהאולם, אז ניגש אליו כהן, התנפל עליו ודקר אותו בצווארו. אחרי המעשה הוא נמלט עם המונית שאיתה הגיע קודם לכן לזירת האירוע.
הקורבן הפצוע וחברתו עלו למונית שעברה בסמוך וביקשו להסיעם לבית החולים. לאור מצבו של בוסקילה עצר הנהג את נסיעתו, ועוברי אורח ניסו לבצע בו החייאה עד להגעת גורמי הרפואה שקבעו את מותו במקום.
רפ"ק רפי וקנין, ראש צוות החקירה המיוחד במרחב שפלה, מסביר איך הסתיימה עסקת הסמים בין תושבי ראשון לציון ברצח:
מיד לאחר הרצח ניהל צוות החקירה המיוחד של משטרת ישראל מצוד מבצעי, מודיעיני וטכנולוגי אחר החשוד ואיתר אותו בראשון לציון מספר שעות לאחר מכן.
החשוד נעצר ונלקח לחקירה ומעצרו הוארך מעת לעת. בשבוע שעבר הושלמה מלאכת גיבוש התשתית הראייתית והוגשה בעניינו הצהרת תובע, בדבר הכוונה להגיש נגדו מחר כתב אישום בגין מעורבותו ברצח.