התקופה האחרונה, בה נעצר ראש העיר דב צור וסגניו הפכה למבלבלת בקרב חברי המועצה, שלא מעט מהם חוששים שכל צעד שייעשו ייבחן לאור הפרשה ויתפרש כאילו הם מנסים להרוויח הון פוליטי על חשבונו של צור.
הצעה כזו, שעלולה להיות שנויה במחלוקת, הגיע לאחרונה מחבר מועצת העיר ומחזיק תיק שכונת רמת אליהו שמעון טרבלסי, שהעלה למועצת העיר הצעה לסדר ושתחייב את כל חברי המועצה בהצהרת הון.
לדעתו, אם חברי המועצה יצהירו כמה רכוש יש ברשותם בדיוק, המצב יהפוך לשקוף יותר כלפי התושבים וכך יימנו חשדות מיותרים כלפי בכירי העירייה על כך שהם נגועים בשחיתות. "אם יש עגבנייה אחת רקובה צריך להוקיע אותה. למה צריך לחשוד בכולם?", הוא שואל.
שמעון טרבלסי | צילום: פרטישמעון טרבלסי | צילום: פרטי
שמעון טרבלסי | צילום: פרטי
(שמעון טרבלסי | צילום: פרטי)
"כדי שתהיה שקיפות מלאה לגבי הון של חברי המועצה, וכדי למנוע דיבורי סרק על שחיתויות של נבחרי ציבור, הנני מבקש להעלות הצעה לסדר שתקבע כי כל חברי המועצה יחויבו בהגשת הצהרת הון מידי שנה בשנה", כך כתב טרבלסי בהצעה.
לטענתו, מדובר בהצעה שהוא העלה בעבר, והחליט שזה הזמן הנכון לחדש אותה. "אני מעלה את זה עכשיו מחדש בגלל שהתחילו לדבר על אנשי הציבור בעירייה. הפכו את כולנו למושחתים וכדאי שידעו שיש גם לא מעט כאלו ישרים, שבאים לעשות את עבודתם נאמנה", הסביר. האם זו תחילתה של תקופה מפולגת בקואליציה של מועצת העיר?