בעלי כלבים בראשון לציון מתלוננים על כך שהם אינם יכולים ליהנות כמו כולם מגן המוזיקה, מאחר שהוקצה להם שטח קטן מאוד שבו הם יכולים לטייל עם כלביהם. "מדובר בשטח קטן, יש תחושה שבעלי הכלבים לא מעניינים אף אחד בעירייה", אומרת אחת מהן.
"גן המוזיקה בשכונת רמז הוא מוכר ופופולרי מאוד", מספרת תהילה, תושבת העיר שעברה להתגורר לאחרונה באזור יחד עם כלבתה האהובה. "הגן עצמו מחולק לשניים, כשבחלק אחד יש שלט בכניסה לפיו אסור להיכנס לשם עם כלבים. בחלק השני של הגן אין שלט, לכן אנשים מבינים שאפשר להיכנס לשם ולטייל עם הכלבים".
מכעיס את בעלי הכלבים. גן המוזיקה | צילום: אבי מועלםמכעיס את בעלי הכלבים. גן המוזיקה | צילום: אבי מועלם
מכעיס את בעלי הכלבים. גן המוזיקה | צילום: אבי מועלם
(מכעיס את בעלי הכלבים. גן המוזיקה | צילום: אבי מועלם)
לדברי תהילה, יש עובדים במקום שמפנים בעלי כלבים לחלק של הגן אליו הם יכולים להיכנס. "זה מטופש שהם מגבילים את חופש התנועה בתוך הפארק, בייחוד כשהצד שהקצו לכלבים הוא דרך עפר. בחורף יש פה בוץ ולא נעים ללכת שם", מספרת תהילה. "עוד מעט הגשם יתגבר, ולא תהיה אפשרות להיות שם עם הכלבים".
תהילה מתלוננת גם על המרחב בגן שמיועד לבעלי הכלבים. "אין שם יותר מדי מרחב תנועה, זה באורך 100 מטר של הליכה הלוך וחזור. התלוננתי על כך בעירייה, אבל לא קיבלתי תגובה". בחודשים האחרונים יש הידברות בין נציגי בעלי החיים בעיר לבין העירייה, בשל מחסור בתאורה בגינות הכלבים.
מהעירייה נמסר בתגובה: "בעיר הוקמו לא פחות מ־20 פארקים לכלבים, ומטבע הדברים המשטחים בפארקים חוליים. באשר לגודלו של הפארק לכלבים ליד גן המוסיקה, המקום נקבע בהתאם לשטח ציבורי זמין ונתון. בחודש שכבר הותקנה במקום תאורה חדשה. אם יש בעיה ספציפית, נדאג כי היא תיבדק ותטופל".