לפני כשנה יצאה מיכל לביא בת ה-12 מראשון לציון למסע של מלחמה על חייה, לאחר שליבה קרס והתקווה היחידה שלה ושל משפחתה הייתה השתלת לב מסובכת.
מיכל במהלך הטיפולים בבית החולים בניו יורקמיכל במהלך הטיפולים בבית החולים בניו יורק
מיכל במהלך הטיפולים בבית החולים בניו יורק
(צילום: באדיבות המשפחה)
בלילה שבין מוצאי שבת לראשון, חזרה מיכל ומשפחתה כשהם נרגשים לספר שהתהליך הסתיים בהצלחה והם מתחילים פרק חדש בחיים. "הילדה שלי נולדה מחדש", סיפרה תמר, אמה של מיכל בהתרגשות.
עיר שלמה עקבה אחר סיפורה של מיכל שבבוקר בהיר אחד בחודש אפריל ליבה קרס. מיכל (בין השאר גם נכדתו של חבר המועצה ציון כהן, החבר הוותיק ביותר) חשה כאבים בליבה והובהלה לבית החולה שניידר. בבית החולים התדרדר מצבה ולא הייתה ברירה אחרת, אלא לחשוב על אופציית ההשתלה אחרת מצבה ימשיך ויחמיר.
בתחילת חודש ספטמבר 2019 עלתה כל המשפחה על מטוס, ובמבצע רפואי מורכב ביותר שכלל צוותים רפואיים של עשרות אנשים, הם טסו לניו יורק, שם אושפזה מיכל בבית החולים NYP. "זה היה תהליך ארוך, מלווה בהמון עליות וירידות", מספרת תמר. "בערב ראש השנה קיבלנו את הבשורה שנמצא למיכל לב מתאים והיא הוכנסה לניתוח של 15 שעות שבסיומו יצאה עם לב חדש", היא מספרת.
מיכל במהלך הטיפולים בבית החולים בניו יורקמיכל במהלך הטיפולים בבית החולים בניו יורק
מיכל במהלך הטיפולים בבית החולים בניו יורק
(צילום: באדיבות המשפחה)
בראשון לציון עקבו מקרוב אחר מה שקורה למיכל. דף פייסבוק בשם "להציל את מיכל" נפתח ואלפי תושבים הגיבו, איחלו ודרשו בשלומה של הילדה הלוחמת. "כל הזמן אמרו לי שדואגים לי כאן בארץ ועודדו אותי. כל המערכת עדכנה אותי על האהבה שיש כלפי וזה ריגש אותי שיש תמיכה ומלא אהבה", אומרת מיכל מביתה בראשון לציון. "טוב לחזור הביתה אחרי כל מה שעברתי. עכשיו אני רוצה כבר לחזור לשגרה כפי שהיה לפני שכל זה קרה".