"מאז שאני זוכר את עצמי הייתי ילד שמן", מספר אורי בלנקי (35) מראשון לציון. "גדלתי בבית עם סבא ניצול שואה שגר איתנו מאז שסבתא נפטרה, ההורים עבדו קשה ולכן הוא היה אחראי על הבישול והאוכל בבית. מבחינת ירידה במשקל ניסיתי את הכל, כל דיאטה שרק אפשר לחשוב עליה".
בלנקי. לפני ואחרי | צילום: פרטיבלנקי. לפני ואחרי | צילום: פרטי
בלנקי. לפני ואחרי | צילום: פרטי
(בלנקי. לפני ואחרי | צילום: פרטי)
בלנקי מספר שבכל הדיאטות הוא היה יורד במשקל בחודש הראשון אך מעלה זמן קצר לאחר מכן. "כשאתה מגיע למשקל של 165 ק"ג אתה מבין שכדי לראות את הילדים שלך גדלים אתה חייב לקחת החלטה קריטית על החיים שלך".
ההחלטה הקריטית הגיעה אחרי פגישה עם חבר שסיפר לו על מכרה שעברה ניתוח לקיצור קיבה, "שבועיים אחרי כבר פניתי לרופא ותוך חודשיים וחצי הייתי כבר על שולחן הניתוחים".
לא חששת שגם אחרי הניתוח, בסוף תעלה במשקל?
"לפני הניתוח אתה עובר כל מיני בדיקות אצל מומחים, כמו גם בדיקה פסיכיאטרית, ובכל מקום מבהירים לך שאם לא תעשה שינוי בדרך המחשבה שלך, אתה תעלה במשקל מיד". אחרי הניתוח רזה בלנקי מעל המצופה והגיע למשקל 87 ק"ג, "אבל אז הגיע הפחד מלא להצליח לשמור".
מעט יותר משנה אחרי הניתוח, הוצע לבלנקי להשתתף בפיילוט של DayTwo. "המטרה היא בעצם לאזן את התזונה שלי בהיבט של רמות הסוכר בדם. לפני שעשיתי את הבדיקה בניתי לי סדר יום ותפריט יחסית מאוזן עם אשת מקצוע, אך לתדהמתי גיליתי בדיעבד שכמעט כל מה שאכלתי הקפיץ לי את הסוכר שעתיים אחרי ארוחה, ולא הבנתי את פשר נפילות הסוכר, לאחר הבדיקה מה שעשיתי הוא לסדר את הארוחות עצמן, והגעתי להישג שיא של משקל 76 קילו (ירידה של כמעט 90 קילוגרם) ובאמת ללא הפחד של לעלות במשקל. אני אוכל כמעט הכל והסוד הוא בשילובים הנכונים עבורי, בלי הפחד לעלות חזרה במשקל".
האפליקציה של DayTwo מבוססת על מחקר של מכון ויצמן, היא מספקת למשתמשים המלצות תזונה מותאמת אישית במטרה להנחות אותם מה וכמה לאכול בשביל לאזן את רמות סוכר בדם. האפליקציה מתאימה לחיידקי המעי של המשתמש, שמתקבלים בעזרת ערכה ביתית לבדיקת צואה, המגיעה למכון ויצמן ונאספת באמצעות שליח בתיאום מראש. לאחר כשלושה שבועות, בהם מסתיים תהליך ריצוף החיידקים במעבדה, המשתמש מקבל הודעה שהאפליקציה שלו מסונכרנת ומוכנה לשימוש.