מה חשוב לדעת כשמתחילים תהליך גישור גירושין? קיימים 5 נושאים שהם חובה בתהליך גישור גירושין. ככל שתעמיקו בנושאים אלו בשיתוף עם המגשר שתבחרו, תבדקו את הגבולות בהם אתם מוכנים ויכולים להתגמש לקראת בן או בת הזוג כך תצליחו להגיע להסכמות והבנות בצורה מהירה יותר:
1 צפייה בגלריה
עו"ד ומגשרת סיגל גאיה כסיף
עו"ד ומגשרת סיגל גאיה כסיף
עו"ד ומגשרת סיגל גאיה כסיף
(צילום: FREEPIK)
  1. חלוקת הון ורכוש – ערכו רשימה של כל הכספים וכל הנכסים שיש לכם. חשוב שתדעו מראש האם אתם רוצים לפתוח את החסכונות ואת קופות הגמל (למרות הקנסות) ולחלק את הכסף עכשיו או שהחלטתם לשמור את הכסף עד תום התקופה. לגבי חלוקת הרכוש ובעיקרו מכירת הדירה, האם תעדיפו למכור לאדם זר או שתציעו לצד השני לרכוש את החלק שלכם בנכס? ואולי דווקא אתם תרצו לקנות את החלק שלו?
  2. הסדרי שהות – הפרידה גורמת לילדים לחיות בשני בתים. תחשבו כמה פעמים בשבוע תרצו שהילדים ישהו בבית של בן או בת הזוג? מי יקח את הילדים לחוג? כמה סופי שבוע בחודש הם יהיו אצלכם? איפה יהיו הילדים בחגים? מה לגבי טיסות לחו"ל? האם עליכם לגור באותה העיר או שניתן לעבור דירה למקום רחוק יותר?
  3. מדור ומזונות – ערכו רשימה של כל ההוצאות השוטפות הקשורים למגורים ולהוצאות מזון. האם יש צורך ברכישת ציוד חדש לבית כמו ריהוט לחדר הילדים או תשלום על חוגים – כיצד יתחלק ביניכם הנטל הכספי?
  4. טיפול רפואי עתידי – לעיתים יש מצבים רפואיים שמתגלים לאחר הפרידה ומכיון שהם לא צפויים לא ניתן להחשיב אותם בחלוקת הנטל הכלכלי. אבל בהחלט ניתן להתייחס אליהם במידה ויקרו בעתיד כגון טיפול פסיכולוגי, טיפול ריגשי, טיפול אורטודנטי ליישור שיניים ועוד.
  5. הוצאות עתידיות – אמנם אתם מתגרשים כעת אבל הילדים תמיד יהיו משותפים ולכן בחלק מההוצאות תצטרכו להתחלק עד שהילדים יגיעו לגיל 18 ( או יותר במידה והסכמתם לכך). שיעורי נהיגה היא דוגמה נהדרת להוצאה עתידית משותפת. אתם לא חייבים לקבוע כעת מה גובה התשלום של כל צד, אבל אתם בהחלט יכולים להתייחס לזה שכל אחד מכם ישלם מחצית מהעלות.
  6. נסכם - לפרק משפחה ולהיפרד זה לא דבר קל. להיפך, דרושה הרבה מחשבה מעמיקה כדי לצלוח את התהליך בצורה נעימה וחברית. במשרד עו"ד סיגל כסיף מתקיימת גישה ייחודית - גישור גירושין בשניים (Co), המאפשרת ליווי של שני מגשרים: מגשרת-עורכת דין, ומגשר-מטפל רגשי, בעלות של מגשר אחד, ביחד, לאורך כל אחד משלבי התהליך ובכך הופך ליעיל ומהיר יותר עם הרבה יותר סיכויי הצלחה. המידע נכתב ע"י- עו"ד ומגשרת סיגל גאיה כסיף