מתכננים לצאת לחופשה בקרוב בארץ או בחו"ל? מתכננים טיול משפחתי ארוך ומעוניינים להכניס את הכלב שלכם לפנסיון איכותי ואמין? ובכן, רגע לפני שאתם מסיימים עם אריזת המזוודה ושאר ההכנות לקראת החופשה או הטיול, עליכם לדאוג גם לבחירת פנסיון כלבים הנחשב למומלץ ומציע את התנאים הטובים והנוחים ביותר לכלבכם האהוב.
אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: pixabay)
מאחר ויש מגוון סוגי כלבים עליכם לבחור פנסיון המתאים למאפייני חיית המחמד שלכם, להרגלים ולתנאי המחיה שלה. למעשה, ישנם שני סוגי פנסיונים לכלבים – פנסיון רגיל עם מכלאות וחצר גדולה או פנסיון ביתי. יש גם שני סוגי פנסיון ביתי לכלבים (דוג סיטר) – פנסיון בו הכלב שלכם מתארח יחד עם כלבים אחרים או פנסיון פרטי בביתכם, על מנת לאפשר לכלב לשהות בביתכם ובסביבה המוכרת לו.
לפני הכנסת הכלב לפנסיון עליכם לברר אילו חיסונים נדרשים עבור חיית המחמד, וחשוב לברר איזה מזון הכלב יקבל, האם מוציאים אותו לטיולים ארוכים, האם חיות המחמד ישנות במכלאות או במקום מקורה, האם יש וטרינר במקום, מי מטפל בכלב במקרה חירום ועוד.

חיסונים בתוקף

לפני הכנסת הכלב לפנסיון רגיל או פרטי עליכם לוודא שכל החיסונים של חיית המחמד עדיין בתוקף, בדגש על חיסון כלבת. מאחר והכלב עומד לשהות במחיצת כלבים אחרים מומלץ לדאוג גם לחיסון נגד שעלת, את החיסון יש לבצע לפחות שבועיים לפני הכנסת הכלב לפנסיון. בנוסף, כדאי להתייעץ עם הווטרינר לגבי טיפולים כמו תרופה נגד תולעים וטיפול נגד פרעושים וקרציות.
כדאי לבדוק בפנסיון עצמו האם כל הכלבים מחוסנים כדי להפחית סכנות מיותרות. פנסיון מקצועי מחייב את בעלי הכלבים להוכיח חיסונים בתוקף ומבצע בדיקה של השבב על מנת לוודא שיש לכלב חיסון בתוקף נגד כלבת.

בחירת פנסיון

ישנם שלושה סוגי פנסיון:
• פנסיון רגיל – מכלאות כלבים הממוקמות לרוב בקיבוצים וביישובים, יש מקומות איכותיים המציעים מכלאות מקורות וחצר מטופחת, אך המקומות הטובים נתפסים במהירות לכן כדאי להזמין מראש את הפנסיון.
• פנסיון ביתי – הכלב שלכם ישהה בביתו של דוג סיטר מיומן במחיצת כלבים נוספים.
• פנסיון ביתי פרטי – דוג סיטר ישמור על הכלב שלכם בביתכם, הוא ידאג לו לאוכל, למים טריים, לטיולים ארוכים ומהנים, למשחקים ולליטופים, זהו השירות היקר ביותר.
בעת בחירת הפנסיון עליכם לברר תשובות לשאלות חשובות כגון:
• האם מוציאים את הכלב לטיולים?
• איזה מזון מספקים לכלב?
• מהו לוח הזמנים היומי במקום?
• מי מטפל בכלב במקרה חירום?
• האם אפשר להפנות את הכלב לווטרינר שלכם בעת הצורך?
• כמה כלבים יש בפנסיון ומאיזה סוגים?

עלויות

באופן כללי, העלות הזולה ביותר היא להכניס את הכלב לפנסיון רגיל ביישוב קרוב. אלו מכלאות כלבים יחסית גדולות, יש מקומות טובים יותר ויש מקומות פחות מומלצים. לכן, חשוב לבקר בפנסיון הכלבים כדי להתרשם מקרוב מתנאי המחיה, ההיגיינה והתחזוקה, וכמובן כדי לשאול שאלות שונות את הצוות ולהתרשם מהשירות והדאגה שלהם לכלבים. פנסיון בביתו של דוג סיטר נחשב לפתרון איכותי אך המחיר יקר יותר, והבחירה בפנסיון פרטי ביתי היא היקרה ביותר, אך כך הכלב זוכה לחופשה מפנקת משלו בסביבה המוכרת לו.