צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
בהלת השפעת הגיעה לראשון לציון ובעוד שמשרד הבריאות ממשיך וקורא לציבור ללכת ולהתחסן, בראשל"צ נראה שמדובר כמעט במשימה בלתי אפשרית, לאור חוסרים רבים. בחלק מקופות החולים מעדכנים את המלאי. במקביל בתי החולים באזור מדווחים על מאושפזים במצב קשה.
מקופת חולים 'כללית' נמסר כי נכון לאתמול (ראשון) התחסנו 25,334 מטופלים בראשון לציון. מדוברות הקופה נמסר ל"מיינט ראשל"צ" כי בעיר נותרו מנות חיסון בודדות בלבד.
לשאלה האם ישנה כוונה להזמין חיסונים נוספים, מסבירים בקופת חולים 'כללית' כי בעקבות גל ההתחסנות של הימים האחרונים מלאי חיסוני השפעת הנותר עומד על אלפים. נכון להיום (30.12) ניתן עדיין להתחסן בחלק מהמרפאות, ועד כה התחסנו בכללית למעלה ממיליון מטופלים.
"אנו ממתינים לפי שעה לתשובת יבואן החיסונים מחו"ל לגבי אפשרות לאספקת חיסונים נוספים. במידה והדבר יתאפשר, ניידע את הציבור. המידע על זמינות חיסונים משתנה ומתעדכן כל העת בהתאם לקצב המתחסנים באתר כללית או במוקד 2700*", נמסר ב'כללית'.
מ'מכבי שירותי בריאות' נמסר כי בראשל"צ התחסנו 21.200 אנשים. מלאי החיסונים חודש אמש בכל האזור בכמה מאות חיסונים.
מקופת חולים 'מאוחדת' נמסר כי בראשל"צ חוסנו עד כה 11,915 מטופלים, וכי ל'מאוחדת' עדיין יש מלאי של כ-23,000 חיסונים, וכבר הוזמנו 30,000 נוספים. בנוסף למרפאות, פתחה 'מאוחדת' 20 מוקדים לחיסון הפועלים עד לשעות הלילה המאוחרות (23:00).
צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
גם בבתי החולים מורגשת מחלת השפעת היטב. בבית החולים 'אסף הרופא' מעדכנים כי אישה בת 32 מונשמת ומורדמת במצב קשה בטיפול נמרץ. כ-15 חולים בשפעות בדרגות שונות נמצאים בבידוד (בגלל סוג ותסמיני השפעת והחשש שהן מדבקות) במחלקות הפנימיות של המרכז הרפואי, מספר נשים בהריון החולות בשפעת שאינה קשה מאוד מאושפזות במחלקת נשים בסיכון במעקב בגלל הריונן.
לפני כשבוע הובהלה לבית החולים 'קפלן' פעוטה כבת שנה וחצי במצב אנוש תוך פעולות החייאה. הרופאים בחדר המיון נאלצו לקבוע את מותה, ודבר מחלתה בשפעת התגלה בבדיקת דם שבוצעה לה.
היום (שלישי 30.12) נמסר מבית החולים 'קפלן' כי, "נכון לרגע זה מאושפזים בבית החולים חמישה מטופלים עם שפעת, מתוכם ארבעה מבוגרים ופעוטה אחת. הצוותים הרפואיים בקפלן מיומנים ומתודרכים להעניק לחולי השפעת טיפול מיטבי בבטיחות מרבית ובאחריות הנדרשת".