בימים שמשיים ונעימים במהלך הקיץ (כן, יש גם כאלו), כדאי מאוד לקחת את הילדים ולצאת לבילויים בחוץ – אפשר למשל ללכת לים או לבריכה, אפשר לטייל באזורים שונים בארץ ובין היתר אפשר פשוט לעשות פיקניק נחמד ולשחק במתקנים שונים בפארקים שנמצאים בגוש דן.
במידה שאתם מתגוררים הרחק מגוש דן, תוכלו לשכור רכב וליהנות מבילוי נפלא באחד מהפארקים הנפלאים שיש לאזור להציע. אז אם התעוררתם בבוקר וראיתם שהשמש זורחת ושהטמפרטורה נמוכה מ-30 מעלות, תוכלו לחבוש כובעים, למרוח קרם הגנה, להצטייד בארוחה קלילה ושתייה ולצאת אל הפארק.
1 צפייה בגלריה
אילוסטרציה. צילום: pixabay
אילוסטרציה. צילום: pixabay
אילוסטרציה. צילום: pixabay
(אילוסטרציה. צילום: pixabay )
שלושה פארקים מהנים בגוש דן – לצאת לבילוי עם המשפחה
אם החלטתם ללכת על שירות השכרת רכב בתל אביב ולצאת לבילוי בפארק באזור גוש דן, תוכלו לבחור באחד משלוש הפארקים המומלצים הבאים:
  1. פארק הירקון – פארק הירקון נמצא במקום מכובד ברשימת הפארקים בהם מומלץ לבלות עם בני המשפחה, שכן מדובר על אחד הפארקים הגדולים והיפים בארץ. שטח הפארק משתרע על פני מספר קילומטרים כאשר חלקו המרכזי נמצא מצפון לירקון. במידה שתבחרו לבקר בפארק הירקון תראו לא מעט שבילים סלולים בהם ניתן לצאת להליכה, לרוץ ולרכב על אופניים.
אפשר גם לשכור סירה ולשוט באגם לצד הברווזים. כמו כן, תוכלו לבלות בספורטק או להביט על הספורטאים שחותרים במרכז דניאל עמיחי לחתירה. הכניסה לפארק אינה כרוכה בתשלום אך ברוב חלקיו יש לשלם על החנייה.
  1. פארק מנחם בגין – הפארק הגדול ששטחו 500 דונם נקרא על שמו של מנחם בגין, ראש הממשלה לשעבר. שם נוסף של הפארק הוא פארק דרום. הפארק נמצא בדרום תל אביב ליד שכונת הארגזים וגובל בשטחים חקלאיים. בחלקו המערבי של הפארק ניתן למצוא מגרשי ספורט.
חלק מהשטחים של הפארק עוד לא פותחו, כך שמי שמגיע אליהם רואה מספר עצים וצמחייה. כמו כן, מכיל הפארק שני אגמים מלאכותיים – אחד גדול יחסית ששטחו 48 דונם ואחד קטן יחסית ששטחו 8 דונם. האגם הגדול ארוך וצר וניתן לצאת להליכה מסביבו. יש לציין שהאגם מיועד לסקי מים בכבלים.
  1. פארק אריאל שרון – פארק אריאל שרון מתפרש על פני 8,000 דונם. הנוף של הפארק הוא שדות חקלאיים. לפני עשור פעלה במקום המזבלה המרכזית של גוש דן והיא נסגרה בשנת 1998 אך הזבל הרב שהצטבר במקום הפך להיות מפגע סביבתי.
עברו של האזור השתפר תודות לפעולתן של הרשויות והיום הפארק ירוק ונעים, מהווה בית גידול למגוון ציפורים, מכיל בריכת חורף ונחלים ואפשר אפילו לצאת לסיורים שמסבירים על תהליך השיקום שעבר המקום. מומלץ להשתמש בשירותי השכרת רכב על מנת להגיע לפארק הממוקם כחצי שעה נסיעה ממרכז תל אביב.