החזר מס רשות המסים ניתן לאזרחים ישראליים שהמדינה לקחה מהם יותר מידיי כסף מתלוש השכר. בחלק מהמקרים מדובר על סכום זניח ובחלק מהמקרים מדובר על סכום משמעותי, ומהסיבה הזאת כדאי לכם לבדוק מראש כמה כסף המדינה חייבת לכם – כי אתם אולי תופתעו מאוד לטובה. אז לפני שאתם עושים צעד כזה או אחר, אנו ננסה לתת לכם את כל האינפורמציה החשובה על החזר מס רשות המסים. כך שבזמן אמת, אתם תוכלו להבין בדיוק מה לעשות ואיך לעשות בכדי לזרז את הבירוקרטיה. תזכרו תמיד כי הבירוקרטיה יכולה להיות לא כל כך קלה ופשוטה. את כל המידע שמוצג כאן אתם מקבלים מטעת חברת החזרי מס - זכותך! שתוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך עד אשר תקבלו את החזר המס שמגיע לכם. לעיתים עדיף להיעזר באנשי מקצוע מנוסים, ולא להתמודד עם החזרי המס באופן עצמאי וללא עזרה מקצועית.
1 צפייה בגלריה
החזרי מס – זכותך!
החזרי מס – זכותך!
החזרי מס – זכותך!
(צילום: FREEPIK)
החזר מס רשות המסים – מה צריך לעשות קודם כל? אז לפני שאתם מסתערים ומתחילים להגיש את כל המסמכים, אנו ממליצים לכם לקחת נשימה עמוקה. הרי לא כולם יהיו זכאים לקבל החזר מס רשות המסים, ישנם קריטריונים שקובעים מי ככל הנראה יהיה זכאי לקבל את החזר המס. כך שכדאי לכם לוודא קודם, מהם הסיכויים שלכם לקבל החזר מס מטעם רשות המיסים. אם במהלך השנה החולפת היו שינויים משמעותיים בעבודה שלכם – ככל הנראה מגיע לכם החזר מס. שינויים יכולים להיות פטורים, התפטרות, חופשות מרובות או כל דבר אחר שמנע מכם לעבוד באופן רציף. כל שינוי שכזה יכול לזכות אתכם בהחזר מס, החזר מס שהמדינה לקחה מכם שלא בצדק. אך ההמלצה היא שגם אם לא היו שינויים דרסטיים במקום העבודה, עדיין תגישו את הבקשה – כי זה עשוי להשתלם לכם. יכול להיות שאפילו תקבלו החזר מס על שנים קודמות ולא על השנה הנוכחית, אך עדיין שווה לכם לנסות ולברר האם אתם זכאים להחזרי מס מהמדינה.
האם להגיש בקשה עם חברה או לבד? יש לכם מספיק זמן פנוי? במקרה כזה תוכלו להגיש את הבקשה באופן עצמאי. אומנם מדובר על הליך בירוקרטי שעשוי להיות מעט ארוך, אך כל עוד יש לכם זמן פנוי – אתם תוכלו לצלוח אותו באופן עצמאי. במקרה שתסתבכו תמיד תוכלו לפנות לחברה מקצועית שתסייע לכם בדיוק בנקודה שבה אתם נמצאים. • אין לכם זמן פנוי? זה לא סוף העולם, אתם עדיין יכולים להגיד בקשת החזר מס רשות המסים על ידי חברה מקצועית. אתם לא תצטרכו שיהיה לכם זמן פנוי, אתם פשוט תוכלו להגיש לחברה את כל המסמכים – והיא תבצע את ההליך עבורכם. כך שבסוף תוכלו לקבל את הכסף שמגיע לכם לקבל מהמדינה. • לא בטוחים עדיין? אנו מבינים את ההתלבטות שלכם, בכל זאת מדובר על מצב שהוא לא כל כך פשוט. אתם מוזמנים להתייעץ עם חברת החזרי מס – זכותך! ללא כל התחייבות, כך שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה. בסוף אתם צריכים להביא את עצמכם למצב שבו אתם תקבלו את הכסף, ובו בזמן לבחור את הדרך שתהיה לכם הכי נוחה.
החזר מס רשות המסים – להגיש בקשה מבלי לצאת מהבית אם החלטתם להגיש בקשה להחזר מס באופן עצמאי, קחו בחשבון שאתם לא צריכים להגיע פיזית לרשות המיסים על מנת לשלוח את הבקשה. כיום אתם יכולים לבצע את כל הפרוצדורה דרך האתר – לשלוח את כל המסמכים ולבדוק סטטוס החזר מס עד לקבלת תשובה סופית. כך שלא משנה אם אתם נמצאים בבית או בעבודה, לא משנה אם אתם נמצאים בארץ או בחו"ל – אין לכם תירוץ מדוע לא לבקש החזר מס רשות המסים. יש לכם אפשרות לקבל כסף מהמדינה, אפשרות כזאת לא מגיעה בכל יום – ולכן אתם צריכים לנצל אותה עד תום. אם אתם הולכים לאיבוד בשלב מסוים, אתם תמיד יכולים לזכור שיש לכם אפשרות להגיש את הבקשה דרך אחת מחברות החזרי המס. יש לא מעט חברות שמציעות שירותים כאלה ואחרים, רק תבחרו את החברה שאתם הכי מתחברים אליה – וביחד איתה תוכלו לבצע את כל הפרוצדורה מההתחלה ועד הסוף.
טיפים לפני שמגישים בקשה להחזר מס רשות המסים • תדאגו להכין לעצמכם מראש את כל המסמכים, המסמכים שאותם אתם צריכים לשלוח על מנת להגיש את הבקשה. רק כאשר תוודאו שיש ברשותכם את כל המסמכים תתחילו את ההליך, כך לא תמצאו את עצמכם משתהים זמן רב – השתהות שעלולה לעכב את התהליך כולו. • אל תחכו לרגע האחרון, כי לעיתים הבקשה עשויה להתעכב ואתם תמצאו את עצמכם נופלים בין הכיסאות. מוטב שתגישו את הבקשה כבר בתחילת השנה, כך שאתם תדעו שאתם את המוטל עליכם עשיתם. לאחר מכן כל מה שיישאר לכם לעשות זה לחכות לתשובה מהמדינה, תשובה שככל הנראה תגיע בהקדם כי לא חיכיתם לרגע האחרון שבו יש עומס. • אתם לא בטוחים אם מגיע לכם כסף? תמיד תוכלו להתייעץ, וההמלצה היא תמיד להגיש את הבקשה. במקרה הטוב אתם תקבלו את הכסף מהמדינה, ובמקרה הרע אתם תישארו בדיוק במצב שבו אתם נמצאים כרגע - כך שלא משנה לאיזה כיוון אתם מסתכלים אתם לא נפגעים בשום שלב. למאמר החדש ביותר באתר