מה היא תאונת דרכים?
לפני שאנחנו מסבירים לכם באלו מקרים תוכלו לקבל פיצוי בגין תאונת דרכים, נסביר מה נחשבת תאונת דרכים מבחינת החוק במדינת ישראל.
ובכן, תאונת דרכים מוגדרת כפציעה הנגרמת כתוצאה משימוש ברכב בעל מנוע. הדבר נכון לא רק כאשר התאונות המתרחשות בעת נסיעה ברכבים פרטיים, כי אם גם כאשר בתאונות מעורב קטנוע, אופנוע, טרקטור, משאי ואוטובוס.

אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: freepik)

יש מקרים בהם בית המשפט מגדיל לעשות ומגדיר תאונות דרכים המערבות כלים אחרים כמו מזלגזה, או כאשר התאונה מתרחשת בעת יציאה או כניסה מרכב ואף תאונה עם רכב חונה.
מה מומלץ לעשות מיד אחרי התאונה?
ראשית, תעדו את תאונת הדרכים בכל דרך שתוכלו. תצלמו ותתעדו את כל מה שאתם רואים, זה יסייע לכם מאד בהמשך בכל הקשור לניהול התביעה. בנוסף, אל תשכחו כמובן לקחת את הפרטים של הרכב המעורב בתאונה.
לאחר מכן, עליכם לפנות לטיפול רפואי. עליכם למסור דיווח מלא ומפורט על פרטי האירוע במיון. ההמלצה שלנו עבורכם היא לספק את כל המידע שתוכלו על תאונת הדרכים שעברתם, אחרת, חברת הביטוח שלכם כבר תמצא את הפרצה המיוחלת בבליל הפרטים שלכם ותטען שבפועל התאונה ממש לא קרתה כפי שציינתם.
השלב הבא שלכם בשרשרת הוא תחנת המשטרה הקרובה, על מנת שתוכלו לקבל אישור ותיעוד לתאונה, שלב קריטי ביותר בתהליך ואין לפסוח עליו בשום אופן.
מה תצטרכו לעשות כדי לקבל את הפיצוי?
חשוב לציין שההכרה של בית המשפט בכם אינה מספיקה עבורכם על מנת לקבל את הפיצוי הנחשק. אז מה עליכם לעשות בנוסף?
במידה ויש לכם עדים שנכחו בסביבה בזמן תאונת הדרכים, אל תשכחו לקחת את הפרטים שלהם. לעדים יש חשיבות מכרעת בכל הקשור ליכולת שלכם לבסס את הטענה שלכם ולגרום לחברת הביטוח להאמין לכם.
התאוששתם מהאירוע? מצוין, כי ההמלצה שלנו עבורכם היא לא להשהות את הטיפול המשפטי ולפנות כמה שיתר מהר לעורך דין נזקי גוף שיטפל לכם בתביעה, או לעורך דין תביעת נזיקין .חשוב לציין, אמנם חוק ההתיישנות בנושא מקנה לכם 7 שנות התמהמהות, אך ככל שתחכו עם הטיפול המשפטי כך הליכי התביעה יהיו מסורבלים מידי.
אל תקלו ראש בבחירת משרד עורכי הדין שייצג אתכם, עליכם לבחור בקפידה משרד המתמחה בתחום וכזה שיש לו עבר של הצלחות מוכחות בתחום, יש לכך חשיבות מכרעת בכל הקשור לצליחת המשימה בשלום.
כיוון שתאונת דרכים עלולה להפוך את המבוטח לסיעודי, מומלץ לבחור עורך דין תביעת ביטוח שמתמחה בתביעת סיעוד.
כמו כן, חשוב לציין שתוכלו לפנות לבית המשפט ולדרוש להקדים תשלום במטרה לסייע לכם להתמודד עם הנזק שנגרם לכם כתוצאה מתאונת הדרכים, כל זאת עד שהליך התביעה יסתיים. מדובר אמנם בפיצוי זמני, אך אין ספק שזה יכול לתת לכם מרווח נשימה רצוי.