ראשון לציון צומחת לגובה וגם מתרחבת, ובהתאם מתבצעים בה מעברי דירות רבים. כל מעבר כזה הוא שינוי משמעותי מאוד בחיים, ולכן באופן טבעי יש גם התרגשות וציפיות אבל גם לא מעט חששות. תכנון נכון של המעבר מבטיח שהוא יתבצע בצורה חלקה ויושלם בהצלחה - והבסיס הוא בחירה נכונה של מובילים בראשון לציון.

ניסיון, אמינות וחוזה מסודר

המפתח העיקרי למעבר בלי בעיות הוא הניסיון של המובילים. לכל הובלה בראשון לציון מאפיינים משלה, וצורך לקבל החלטות רבות - איך להעביר מיטה רחבה במסדרון צר, איך להוציא ארון כבד מאוד, איך להבטיח גישה נוחה למנוף כשיש בו צורך, וכו'.
ניסיון הוא גם בסיס לעבודה יעילה מאוד ולכן לקיצור זמן ההובלה. יתרון נוסף שיש למובילים מנוסים הוא הסיכון הנמוך מאוד לנזק כלשהו לתכולת הבית. למרות זאת לא כדאי להתפשר על ביטוח, מה גם שחברות ההובלה הרציניות ממילא מבטחות את התכולה. כדי לוודא זאת, ולעבור את יום המעבר בראש שקט לגמרי, חשוב לחתום על חוזה מסודר שכולל גם פירוט של כל החפצים שלכם, של מועד ההובלה ושל התמורה הכספית.

אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: pixabay)

מתי להתחיל לארוז?

תכנון מעבר בראשל"צ מחייב תשומת לב גם לנושא האריזה. אופציה אחת היא למצוא חברת הובלות בראשון לציון שמספקת גם את השירות הזה, כשהיתרונות הם חיסכון של ממש בזמן (משאב יקר באופן כללי ובפרט לקראת המעבר) ואריזה מקצועית מאוד. מצד שני יש כמובן עלות נוספת לשירות, ולמי שרוצה לחסוך את ההוצאה הזו, מומלץ להתחיל באריזה כבר 3-4 שבועות לפני מועד המעבר.
כדאי לדעת שתמיד, אבל תמיד, יש הרבה יותר עבודה בלארוז את תכולת הדירה מכפי שזה נראה בהתחלה. כשמתחילים לארוז מספיק זמן לפני יום הפינוי של הדירה הנוכחית, אין לחץ, וכשאין לחץ גם אין טעויות וקטן הסיכון לנזקים. בנוסף אריזה איטית והדרגתית היא הזדמנות טובה מאוד להיפטר מפריטים שכבר לא מספקים לכם תועלת - וכך להפוך גם הפריקה לקלה יותר. את החפצים שיכולים לעזור לאחרים, תוכלו לתרום, ועוד אופציה היא למכור חפצים שהגיע הזמן להשאיר מאחור.

הדברה וניקיון

אחרי שבחרתם חברה שמספקת שירותי הובלות בראשון לציון ותיאמתם מועד - אגב, כדאי לנסות לתזמן את המעבר ליום באמצע החודש ולא בתחילתו או בסופו, וזאת משום שבימים אלה הביקוש גדול יותר ולעתים המחירים בהתאם - כדאי לקבוע מועד גם להכנת הנכס שאליו אתם נכנסים.
בפרט מומלץ לנקות אותו בעזרת חברה מקצועית או מנקה, גם כשמדובר על דירה חדשה מקבלן, ובנוסף לבצע הדברה. כדאי לדעת שהדברה בדירה ריקה תהיה תמיד זולה יותר בהשוואה לשירות דומה כשהבית כבר עמוס ברהיטים, וגם יעילה יותר. בנוסף נחסך מכם הצורך לפנות את הדירה למספר שעות אחרי פיזור החומרים הרעילים, וגם אין חשש לשלומן של חיות מחמד שעלולות ללקק את הרצפה למשל אחרי הדברה.
המאמר באדיבות פורטל הובלות באביב – הובלות בתל אביב וכל הארץ