קצין משטרה צבאית, פעיל של דורון אוזן, הועמד בשבוע האחרון לדין לאחר שהשתתף בפעילות פוליטית לטובת המתמודד לראשות העירייה, דורון אוזן. דובר צה"ל: "הקצין פעל בניגוד לפקודות".
משפט צבאי בגלל פעילות פוליטית | צילום: אבי מועלם ו-shutterstockמשפט צבאי בגלל פעילות פוליטית | צילום: אבי מועלם ו-shutterstock
משפט צבאי בגלל פעילות פוליטית | צילום: אבי מועלם ו-shutterstock
(משפט צבאי בגלל פעילות פוליטית | צילום: אבי מועלם ו-shutterstock)
מערכת הבחירות העירונית גובה מחיר גם מהפעילים. כך גילה בשבוע האחרון פעיל של דורון אוזן, שהועמד לדין צבאי משמעתי וקיבל עונש ריתוק, לאחר שהשתתף בפעילות פוליטית, ופרסם סטטוסי תמיכה באוזן ברשת החברתית, דבר שאסור לחיילים בשירות קבע.
"הוא לא פעיל במטה", אמר אוזן בתגובה לאירוע. "בעברו היה יו"ר פרלמנט הנוער, ואני מכיר אותו מילדות, מלווה אותו המון שנים, זה טבעי שהוא יתמוך בי. מדובר בקצין מצטיין ולא סתם קצין. אם הוא כתב בפייסבוק שהוא תומך בי, מה כבר קרה?".
בצה"ל, לעומת זאת, לא עברו על הנושא בשתיקה, והקצין הועלה לדין משמעתי וקיבל עונש ריתוק.
מדובר צה"ל נמסר: "הקצין פעל בניגוד לפקודות והונחה על ידי מפקדיו למחוק את הפרסום. בהמשך, נשפט הקצין בדין משמעתי לעונש של ריתוק. על פי פקודות הצבא, חייל אינו רשאי להתבטא במרחב הציבורי, לרבות במרחב הרשתי, בע"פ או בכתב, בכל עניין מפלגתי. בכלל זה, חל איסור להביע תמיכה ציבורית במועמד לתפקיד בבחירות לרשויות המקומיות".