מערכת הבחירות מזמנת לעתים הכפשות והשמצות בין המתמודדים, אבל לפעמים נאלצת גם סביבתם להתמודד עם ההשלכות. לאחרונה הגיש שי דעבול, בנו של יו"ר האופוזיציה אסף דעבול, תביעת לשון הרע נגד תושבת העיר בטענה כי השמיצה אותו ברשתות החברתיות.
דעבול האב. אירוע אישי נוצל להכפשה פוליטית | צילום: אבי מועלםדעבול האב. אירוע אישי נוצל להכפשה פוליטית | צילום: אבי מועלם
דעבול האב. אירוע אישי נוצל להכפשה פוליטית | צילום: אבי מועלם
(דעבול האב. אירוע אישי נוצל להכפשה פוליטית | צילום: אבי מועלם)
דעבול, שאביו הוא אחד מחמשת המתמודדים לראשות העירייה, משמש כמפעיל סניף הדואר בנחלת יהודה. לטענתו, לפני כמה חודשים הגיעה אישה לסניף והניחה את בתה הקטנה על הדלפק. לטענתו, הוא חשש שהילדה עלולה ליפול ולהיפצע ולכן דרש מהאם להוריד את הילדה מן הדלפק הגבוה. לדברי דעבול, האם התעלמה מהבקשה וכאשר הגיע תורה לקבל שירות הוא החליט שלא להעניק לה אותו.
לטענת דעבול הבן, בשלב זה שלפה האישה את מכשיר הטלפון הנייד שלה והטיחה בו דברים קשים, תוך שהיא דורשת ממנו להעניק לה שירות ומתעדת את סירוביו בסרטון. דעבול הבן טוען כי מאוחר יותר העלתה האישה את הסרטון לדף הפייסבוק וצירפה אליו פוסט מכפיש.
לטענת דעבול הבן, פוסט זה גרר אחריו השמצות רבות, כולל גידופים נגד אביו וניצול האירוע האישי לניגוחו הפוליטי של האב המתמודד לראשות העירייה. לדבריו, נכתב בתגובות לפוסט כי "התנהגות הבן כהתנהגות האב", ועוד הערות כאלה.
דעבול הבן הגיש לאחרונה נגד האישה תביעת לשון הרע ודרש כי תפצה אותו במאה אלף שקלים. כתב הגנה טרם הוגש.