בימים אלה, כאשר ראש העירייה עדיין מורחק מתפקידו, נראה שיריביו הפוליטיים מנצלים את המצב ומנסים לייצר בריתות שיחזקו אותם לקראת הבחירות. השבוע נודע כי אפי משה פנה למספר חברי מועצה וקרא להם להצטרף אליו לרשימה משותפת, בכדי לחזק את כוחם נגד דב צור.
משה ניסה להתמודד בבחירות הקודמות לראשות העירייה, אך פרש באמצע הקמפיין. כעת הוא פותח בקמפיין כדי לזכות בבחירות שיתקיימו באוקטובר 2018, ולמעשה הוא המתמודד הראשון שמצהיר באופן גלוי כי בכוונתו להתמודד. בתחילת השבוע שעבר החל משה בניסיון לכרות את הברית הפוליטית הראשונה, אך בשלב זה ללא תוצאות.
בפנייה פומבית בדף הפייסבוק שלו כתב משה: "אני קורא בזאת לליאל אבן־זהר, לרז קינסטליך, לאסף דעבול, לדורון אוזן ולכל השפויים שבפוליטיקאים בעיר: הצטרפו אליי להתמודדות ברשימה משותפת לבחירות בעוד כ־9 חודשים".
אבי משה (מימין) ודב צור | צילום: אבי מועלםאבי משה (מימין) ודב צור | צילום: אבי מועלם
אבי משה (מימין) ודב צור | צילום: אבי מועלם
(אבי משה (מימין) ודב צור | צילום: אבי מועלם)
ניתן היה להבין שפנייתו מגיעה בעקבות ההתרחשות האחרונה בעירייה, כשכתב: "העיר שוקעת ומוצפת בזוהמה, חייבים לנקות את האורוות ולהתחיל הכל מהתחלה.
"בואו ננהל יחד את העיר בשקיפות, בשיתוף התושבים בקבלת ההחלטות, ברגישות כלפי צרכי התושבים. בואו יחד נצעיד את העיר קדימה תחת שימת דגש על מינהל תקין, תחת הכרזה על אי הכללת קרובי משפחה כעובדי עירייה. בואו יחד נקבע כללי אתיקה מקצועיים שאנו כנבחרי הציבור נהיה מחוייבים להם".
משה קרא למתמודדים האחרים "לשים את האגו בצד", והוסיף כי בשלב זה איחוד בין כמה מועמדים לא יקבע את זהותו של המתמודד לראשות העיר וגם לא את המיקום ברשימה, וכי כל אלה יוכרעו זמן קצר לפני מועד הבחירות, אחרי שייערך סקר בקרב תושבי העיר לגבי העדפותיהם.
"נשקיע מאמץ כדי להשיג את המטרה העילאית האחת והיחידה, והיא להחליף את השלטון הקיים בשלטון נקי, צעיר, בעל ניסיון, עם ניקיון כפיים ומסירות אין קץ כלפי התושבים", כתב משה. "בואו יחד נראה עצמנו כמשרתם של התושבים ולא להפך".
אחד מחברי המועצה שקיבלו פנייה ממשה הגיב בגיחוך לפניי,ה וטען כי זהו ניסיון ציני לגרוף תמיכה על גב של חברי מועצה. עם זאת הוא הוסיף כי בפוליטיקה אף פעם אסור לדחות על הסף הצעות מסוג זה, אם כי עדיין מוקדם לדבר על בריתות.