"שינוי דרסטי" הוא שמה של להקת רוק ישראלי מבטיחה שנוסדה בראשון לציון בשנות ה-90. אלא שהרכב ההוא לא הצליח לשרוד עד היום, ועל בסיסו קמה כעת להקה חדשה בשם "ארז נצחון ואנחנו".
"החיידק נותר שם". חברה הלהיקה (מימין: יאיר, ערן, איגי וארז), צילום: יח"צ"החיידק נותר שם". חברה הלהיקה (מימין: יאיר, ערן, איגי וארז), צילום: יח"צ
"החיידק נותר שם". חברה הלהיקה (מימין: יאיר, ערן, איגי וארז), צילום: יח"צ
("החיידק נותר שם". חברה הלהיקה (מימין: יאיר, ערן, איגי וארז), צילום: יח"צ)
מגרעין הלהקה המקורית נותרו ארז נצחון (סולן וגיטרה) ואיגי רייזמן (בס). לפני כשנה הם התחילו ליצור שוב יחד ולנסות להעיר את עולם המוזיקה. השניים צרפו לשורותיהם את ערן ורד (קלידים, שירה וניהול מוזיקלי), את יאיר בן סימון (תופים) ואת איציק פרידמן (גיטרה). כולם נולדו וגדלו בראשון לציון אך עזבו לבסוף. היחיד שעוד מתגורר בעיר הוא רייזמן.
מה גרם לכם לשוב ולשתף פעולה יחד?
נצחון: "אף אחד מאיתנו לא חזר לזה, כולנו נשארנו במוזיקה. חלקנו יותר, אחרים פחות. בכל אחד איתנו נותר החיידק הזה של היצירה והבמה שלא מרפה גם אחרי שנים של זוגיות, ילדים וקריירה. הוא מזכיר לך שהוא שם, מחכה לפרוץ מחדש".
סינגל הבכורה שלהם "רכבת הרים" יצא לתחנות הרדיו בשבוע האחרון וכבר הושמע לא אחת. גם הקליפ שצולם עבורו שודר בערוץ 20.
איך נולד הסינגל?
נצחון: "כתבתי את השיר ברגע של מחשבה על החיים של זוג נשוי עם ילדים. אני חושב שרכבת הרים זה הביטוי שיכול לתאר בצורה הטובה ביותר את מה שכולנו עוברים בחיי הזוגיות שלנו - סיבובים, עליות, ירידות. לפעמים זו חוויה מדהימה ולפעמים יש כאבי בטן, כמו ברכבת הרים".
אתם מצליחים להתפרנס מהמוזיקה?
ערן ורד: "חלקנו מצליחים. ארז ואני עובדים יחד בתחום ההנדסה וכך גם נוצר הקשר המוזיקלי בנינו. איגי הוא נגר אומן, יאיר מנהל שירות ומתופף מוכר בתעשייה שלוקח חלק בלא מעט הפקות ואיציק הוא גיטריסט מחונן ובעל אולפן הקלטות והוראה בתחום הסאונד. אבל גם אין לנו כוונה להתפרנס מזה, אנחנו פה ממניעים אחרים לגמרי".
אז מה מניע אתכם? מה השאיפה?
רייזמן: "אנחנו רוצים להביא לפה את הרוק המשובח והטעים שכולנו גדלנו עליו בשנות ה-90 אבל עם מבט ורמיזה ל-2019. יש היום דברים נפלאים במוזיקה אבל הרוק נשאר קצת מאחור".
בן סימון: "היום כולם סולנים וכמעט שאין להקות על מפת המוזיקה". "עכשיו יש אותנו ואנחנו כאן כדי להישאר ולתת בראש. יש לנו הרבה מה לתת", סיכם ניצחון.
"ארז נצחון ואנחנו" כבר סיימו את הפקתו של סינגל נוסף שהקליפ שלו בשלבי עריכה. בקרוב תחל הלהקה בהקלטות האלבום ובמקביל תצא להופעות ברחבי הארץ.