אלמוג בר, בת 28 מראשון לציון, בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול, אהבה תמיד לכתוב למגירה. בגיל 22, לאחר שחוותה פרידה קשה שטילטלה את נפשה הצעירה, החלה לפרסם מספר פוסטים קצרים בפייסבוק בנושאים של אהבה ופרידה, כשכל קשת הרגשות שחוותה תובלה בהרבה מאד תובנות על דימוי עצמי, איך להמשיך הלאה וכדומה. עם הזמן הפוסטים הפכו לסיפורים של ממש ובעידוד הקוראים הוציאה אותם לאור תוך שהם נוחלים הצלחה מסחררת והופכים אותה לאחת הסופרות הצעירות האהובות בארץ.
הסיפורים המרגשים נגעו בלבבות וצברו לה קהל קוראים רחב ואדוק, שהולך איתה כבר 6 שנים ארוכות, ומתבגר יחד איתה, תוך שהמילים המיטיבות פעלו בשני מישורים, גם עזרו לאלמוג להתגבר על הפרידה שעברה וגם נתנו חיזוק ועידוד לעשרות אלפי העוקבים שלה ברשתות החברתיות, אשר עבורם שימשו המילים של אלמוג לעוגן ולמרפא, ולמשפטי מפתח שהם נושאים עמם ומעבירים הלאה, ומעניקים לה את התואר -"מלכת הלבבות השבורים".

אלמוג בר והספר החדשאלמוג בר והספר החדש
אלמוג בר והספר החדש
(צילום: פרטי)

הספר החדש "לאהוב בשחור לבן" שלהבדיל מקודמיו, שהיו אסופה של סיפורים קצרים, הינו רומן בן 320 עמודים, שעליו עמלה אלמוג שנתיים תמימות, תוך שהיא משאירה מאחור עבודה טובה ומתרכזת אך בהפיכת החלום שלה למציאות, בניסיון להוכיח לעצמה ולכל מי שפקפק ביכולתה להפוך מ"סופרת פייסבוק" כשפי שכינו אותה המקטרגים בזמנו, שיש בה הרבה מעבר לכך, ולהפוך לסופרת איכותית מן השורה הראשונה.
החששות שמא קהל העוקבים שרגיל לסיפורים קצרים לא יהיה בשל לרומן התבדו מהר מאד כשבגיוס המונים מוצלח במיוחד של מעל ל 80,000 שח בחודשיים, מכר הספר כ-800 עותקים עוד טרם הודפסה מילה ממנו על הנייר, וכעת ניתן למצוא אותו גם בסניפי רשת "סטימצקי" ו-"צומת ספרים".
הספר מגולל את סיפורה של אמה בל, כתבת מתחילה בשבועון נשים. יש לה משרה שהיא אוהבת, חברים טובים שמלווים אותה על בסיס יומי, ומערכת יחסים יציבה ומתוקשרת עם אלון, כתב מצליח בעיתון מוביל. ערב אחד עולמה מתערער כשאלון נפרד ממנה ללא הסברים, ומשאיר אותה שבורת לב ומלאת שאלות. הזוגיות הנוצצת של אמה ואלון הופכת בין לילה לפרידה מתוקשרת בעקבות סדרת טורים אישיים שאמה מתחילה לפרסם בשבועון, דרכם היא משתפת את הקוראים בתהליך הפרידה ומספרת על מערכת היחסים שהסתיימה. כשאלון נחשף לטורים הוא מחליט שלא להישאר חייב ועונה לכל טור שלה בטור אישי משלו. הטורים המקבילים הופכים להצלחה מסחררת, דו קרב בשחור לבן, מאבק שבו למילים יש כוח לפגוע ואף לרפא.