תושבי ישראל נמצאים בהסגר והמקומות שכולנו רגילים לראות כשהם הומי אדם, ומציאת החנייה בהם היא לרוב אתגר לא פשוט, התרוקנו. צלם "ידיעות ראשון" ו"מיינט ראשון" יצא למסע מצולם ברחובות, בפארקים, תיעד וכתב.
"השגרה של כולם השתנתה. גם שלי, למרות שהיא נמשכת לכאורה כרגיל. גם השבוע, כמו בכל שבוע במהלך 28 שנים כצלם עיתונות, נשלחתי לתפוס בעדשת המצלמה רגעים שונים. כששלחו אותי מהמערכת לצלם פארקים בעיר מגוריי ראשון לציון, זו היתה יותר ממשימת צילום שאליה אני רגיל. הפעם היה בתיעוד משהו הרבה יותר אישי.
חונים קונים בראשון לציוןחונים קונים בראשון לציון
חונים קונים בראשון לציון
(צילום: אבי מועלם)
סינמה סיטי ראשל"צסינמה סיטי ראשל"צ
סינמה סיטי ראשל"צ
(צילום: אבי מועלם)
קניון הזהבקניון הזהב
קניון הזהב
(צילום: אבי מועלם)
החלטתי ללכת לגן בעברית, שם אני מבלה עם נכדיי לפחות פעם בשבוע. השער היה נעול והגן ריק מאדם. הרגשה של תדהמה, אבל הבנתי שהייתי מאוכזב יותר אם הייתי רואה הורים עם ילדים שלא שומרים על ההוראות ומסכנים את הבריאות שלהם ושל כולנו. משם הלכתי לגן העיר שגם בו אני נוהג לשחק עם הנכדים. מסביב למתקנים הציבו סרטים שמונעים מאנשים להתקרב אליהם. באופן מוזר, זה הזכיר לי זירות רצח שלעתים אני נשלח לצלם.
שער נעולשער נעול
שער נעול
(צילום: אבי מועלם)
גן סגורגן סגור
גן סגור
(צילום: אבי מועלם)
דווקא בימים של שמש, כשהכל ירוק וצבעוני, עצוב יותר לראות גני משחקים סגורים. אני מקווה שהתקופה הזאת תחלוף במהרה ושנחזור לשגרה הפשוטה שלנו. אני מתחיל להתגעגע אליה".
טיול עם הכלב בימי קורונהטיול עם הכלב בימי קורונה
טיול עם הכלב בימי קורונה
(צילום: אבי מועלם)
עיריית ראשל"צ בימי הקורונהעיריית ראשל"צ בימי הקורונה
עיריית ראשל"צ בימי הקורונה
(צילום: אבי מועלם)
פרסום ראשוני: 13:44 , 25.03.20