חג הקניות הישראלי באתרי האינטרנט כבר כאן עם 48 שעות של מבצעים והנחות, אחריו מגיעים 'ShoppingIL', 'יום הרווקים' הסיני, 'יום שישי השחור' ו-'Cyber Monday'. חגיגה לחובבי השופינג ועבודה מאומצת לדוורים שצריכים לשנע את החבילות. בראשון לציון עובדים הדוורים קשה במיוחד. העיר ממוקמת במקום ה-3 בישראל במספר החבילות המגיעות אליה.
החבילות בדרך | shutterstockהחבילות בדרך | shutterstock
החבילות בדרך | shutterstock
(החבילות בדרך | shutterstock)
בדואר ישראל נערכים לקראת קבלת החבילות, ומצפים שהשנה יגיעו לישראל כ-15.3 מיליון חבילות רק בנובמבר-דצמבר. השנה ככל הנראה יישבר שיא ומשקל החבילות יעמוד במשוער על 3,050 טון. לשם השוואה, בחודש רגיל מחולקות כ-4.6 מיליון חבילות בממוצע, במשקל כולל של כ-900 טון.
לפי נתוני 2017 ראשון לציון מככבת בשופינג. היא ממוקמת במקום השלישי בישראל בהזמנת חבילות מחו"ל, ירידה מ-2016, אז דורגה במקום הראשון כבירת השופינג הווירטואלי של ישראל.
ב-2017 התקבלו בראשל"צ 783,437 חבילות. 2.93 חבילות לאדם בממוצע.
שיאנית החבילות, במפתיע, היא העיר כרמיאל שכלל לא הופיעה בדירוג 2016, אך ב-2017 גילו תושביה את אתרי הקניות הווירטואליים, והנתון מלמד על צמיחה ל-3.4 חבילות לאדם בממוצע. במקום השני נמצאת קרית גת, גם היא מופיעה לראשונה בדירוג, עם ממוצע של 3.28 חבילות לאדם.
מנתוני דואר ישראל, חמשת האתרים האהובים על הישראליים בהזמנות מחו"ל הם: Aliexpress, eBay, ,Amazon next ו-Asos.
בשנת 2017 חילקה חברת דואר ישראל כ-61 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, בשווי מוערך של כ-12 מיליארד שקל, כאשר ההערכה היא שבשנת 2018 יוזמנו מעל 64 מיליון חבילות.
דואר ישראל. צילום: אדווה חולידואר ישראל. צילום: אדווה חולי
דואר ישראל. צילום: אדווה חולי
(דואר ישראל. צילום: אדווה חולי)
דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל: "הרבעון הרביעי של השנה מאופיין בגידול הגבוה ביותר בהזמנות בגלל חגי הקניות הבינלאומיים. יום הרווקים הסיניים הוא חג הקניות החזק ביותר, הבלאק פריידי שיחול השנה כשבועיים לאחר מכן ב23/11 ימשיך את המגמה, כאשר עד סוף דצמבר נראה גידול בהזמנות, בהתאם להיקפי ההנחות שיעניקו האתרים".
מה מזמינים הישראלים?
"ניתן לראות השנה עליה משמעותית בהזמנת חבילות כבדות מבעבר עם פריטים כמו מוצרי טקסטיל ומוצרים ייעודיים כמו ביגוד חורף, שמיכות, כריות, מגפיים ומעילים וגם מוצרי אלקטרוניקה וחלקי חילוף לרכב, כלי נגינה, קוסמטיקה וויטמינים".
לסיכום מבטיח המנכ"ל שדואר ישראל נערך לקראת החבילות. "אנחנו נערכים לעליה בהזמנות באמצעות תגבור המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה. בנוסף פתחנו השנה עשרות מרכזי מסירת חבילות נוספים ברחבי הארץ, ועד סוף השנה נפתח 50 מרכזי מסירת חבילות נוספים".