הכל התחיל ביום חורפי וגשום של חודש ינואר. היומן של ורד גליקסמן מראשון לציון היה מלא בתוכניות. אבל בשעה חמש אחר הצהריים, כשהיא רצה ממקום למקום, החיים נעצרו בבת אחת. משאית נכנסה ברכב המשפחתי וחייהם התהפכו.
קראו גם:
"תחושת כאוס, פחד, אין אונים ורעד בכל הגוף שלא מפסיק", היא אומרת. "אף אחד לא מכין אותך לדבר כזה. בחלום מסויט כזה לא היינו מעולם".
ורד קליקסמן. "למילים יש כוח"ורד קליקסמן. "למילים יש כוח"
ורד קליקסמן. "למילים יש כוח"
(צילום: יח"צ)
את הפגיעה הקשה ביותר ספג בנה בן השמונה של גליקסמן. הרופאים אמרו לה להתכונן לגרוע מכל. הבהירו שהסיכוי אפסי.
דווקא שם, בבית החולים, לדבריה, היא החליטה שמהחושך הזה עוד יאיר האור. "פתאום לא היה אכפת לי מה חושבים ומה אומרים", היא אומרת. "התעורר בי קול פנימי שהוליד ידיעה מטורפת וודאית שהבן שלי ייצא מזה ובגדול. גם כשהרופאים דיברו אליי, ראיתי מולי תמונה – של הבן שלי בריא, שמח וצוחק".
את החיזיון הזה החלה גליקסמן לתרגל מספר פעמים ביום. כשנשאלה מה מצבו של הילד, למרות שהיה מחובר למכונות הנשמה, היא השיבה: "מרגע לרגע מצבו משתפר והכל מתהפך לברכה". "בני בריא יותר ויותר מרגע לרגע". למרות שהיו מי שחשבו שאולי דעתה קצת השתבשה מהצער, היא חזרה על המשפטים כמנטרה שוב ושוב.
אברכדבראאברכדברא
"הנבואה שלי התגשמה"
(צילום: יח"צ)
לאחר מספר ניתוחים ושיקום ארוך בבית לווינשטיין, בנה של ורד עמד על הרגליים. "הנבואה שלי התגשמה", היא אומרת. "ידעתי שניצחנו. מאז קיימת בי הידיעה והאמונה, שלא משנה איפה אנחנו נמצאים ולאיזה בור נפלנו, יש בי כוח שנמצא במחשבה, במילים, באמונה שלי".
כשבנה התאושש החלה ורד לעסוק בטיפול בעזרת דמיון מודרך, קואצי'נג וקבלה. את מותג האופנה "אבראכדברא", המעביר מסרים על גבי פריטי לבוש, יצרה לפני ארבע שנים מתוך אמונה, שלחשיבה, למילה ולמשפט יש כוח רב.
"יש לנו יכולת ליצור מציאות טובה יותר באמצעות אותיות ומילים""יש לנו יכולת ליצור מציאות טובה יותר באמצעות אותיות ומילים"
"יש לנו יכולת ליצור מציאות טובה יותר באמצעות אותיות ומילים"
(צילום: יח"צ)
למה דווקא אברכדברא?
"אברא כדברא מוכר לכולם מעולם הקסמים, אבל המקור בזמן הקדום בשפה הארמית "אברא" מהפועל לברוא ("בראשית ברא") ו"כדברא" מהפועל לדבר. יחד יוצרות שתי המילים את המשמעות "אני בורא את מה שאני מדבר". כמו שאמר הבעל שם טוב: "האדם נמצא במקום שהמחשבה שלו נמצאת". יש לנו יכולת לבחור, לשנות וליצור מציאות טובה יותר באמצעות אותיות ומילים".
הפריטים עשויים עבודת יד, ויש ביניהם שרשראות, צמידים, חולצות, צעיפים, ראנרים, בגדי תינוקות ומצעים לילדים.
לקראת השנה החדשה השיקה ורד קולקציית מסכות קורונה מעוצבות, המשלבת פסוקים מהמקורות ומשפטים עם מסרים חיוביים (הכל מתהפך לברכה, ויהי אור, אהבה, שמחה, ברכה, מזל, אושר, הצלחה), "כי התדרים המעצימים משפיעים לטובה על חיינו ועל המציאות".
מחיר למסכה: 60 שקלים. פרטים בעמוד הפייסבוק