יש כל כך הרבה דברים טובים שקורים בחודש מרץ.
1 צפייה בגלריה
יום המעשים הטובים
יום המעשים הטובים
יום המעשים הטובים
(צילום פרטי)
ברמה האישית: יום ההולדת שלי.
ברמת מזג האוויר: האביב מגיע.
וגם יום המעשים הטובים, שיצויין היום, ה-16 במרץ.
נכון, אנחנו לא צריכים יום מיוחד כדי לעשות מעשים טובים, כמו שלא צריך את יום האהבה ואת יום המשפחה כדי להעריך את הקרובים אלינו. אבל היום הזה מניע אותנו לתת, לעשות ולתרום כחברה וכאדם פרטי.
יום המעשים הטובים הוא יום בינלאומי המתקיים מדי שנה ומעלה את המעשים הטובים לראש סדר העדיפויות.
קראו גם:
המטרה העיקרית היא להעלות את המודעות לעזרה לקהילה וגם להכניס לתודעה, שמעשה טוב יכול להיות כל דבר: ביקור בביתו של שכן קשיש, התנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה, שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, ניקיון חופים, ימי כיף לאוכלוסיות נזקקות, הקמת גינות קהילתיות ועוד.
בראשון לציון מצוין היום המיוחד הזה השנה (אחרי שבשנה שעברה בוטל בשל מגפת הקורונה) בהפרחת עפיפונים בחוף הים כאירוע הוקרה לצוותי הרפואה, תודה לשומרים ולמאבטחים וחלוקת כרטיסי גירוד שמעודדים עשיית טוב.
כל זה יקרה ביום שישי הקרוב, ב-19 במרץ בשעה 12:00 בחוף הים שלנו. כל משפחה תקבל ערכה ובה עפיפון, צבעים, חולצות ובנדנות. התושבים יוזמנו לכתוב על העפיפון מילים של תקווה ובשעה 13:00 בצהריים בדיוק, כולם יפריחו את העפיפונים לאוויר.
האירוע יסכם שבוע גדוש של יותר מ-250 אירועים ופעילויות במסגרת יום המעשים הטובים.
על כל ההפקה הזו אחראית, בנוסף לראש העיר, רז קינסטליך, אישה מיוחדת מאוד, אפרת אברמוביץ, המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק מינהל קהילה והעובדים המסורים במינהל קהילה.
גם אני אשתתף ביום הזה, למרות שאני משתדלת לעשות טוב כל השנה ומציעה לכל אחד ואחת מכן ומכם לקחת פרויקט, אפילו קטן, ביום הזה ולתת למען הקהילה כי אין ספק שלתת זה ממלא.
בתמונה: אני וחברת המועצה, אילנית הרוש בהפנינג אימוץ כלבים ביום המעשים הטובים עם הכלבים המאומצים שלנו, ברונו שלי וירדנה שלה.
עדי זהר, פעילה חברתית בראשון לציון ומנהלת פורום ראשון לציון - הירוקים